Ana SayfaEkonomiTüfenkci: Ticaretimiz 5 Kat Büyür

Tüfenkci: Ticaretimiz 5 Kat Büyür
T

-

16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oylaması hakkında açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yeni sistemin daimî istikrarı da yanında getireceğini, istikrarın yansımalarının özellikle ticaret alanında görüleceğini ve ticaret büyük ivme görülerek en az 5 kat büyüme yaşanacağını söyledi. Halk oylamasının Türkiye için çok önemli odluğunun altını çizen Tüfenkci, oylamanın sadece cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oylaması olmadığını vatandaşın aslında geleceğini ve ekonomik çıkışı da oylayacağını, oylama sonrası Türkiye’nin uzun süredir kaldığı patinajdan depara, atağa kalkacağı bir döneme geçişinin sağlanması için Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin onaylanması gerektiğini söyledi.

Tek Söz Sahibi Millet Olacak

Vatandaşların bu halk oylamasında geleceğini oylayacağını ve evet çıkması halinde tek söz sahibinin millet olacağını söyleyen Tüfenkci, yeni sistem ile güçlü bir meclisin temelinin atılacağını ve güçlü yönetimlerin iş başına geleceğini, güçlü bir yargının oluşacağını, uzlaşma kültürünün gündemde olacağını söyledi. Yeni sistemde iktidara gelenlerin 5 yıl süre ile ülkeyi yöneteceğini hatırlatan Tüfenkci, bu durumun yatırımcının, üreticinin, çiftçinin 5 yıllık süre için kendisini planlamasını sağlayacağını, sistemin iki dönemle sınırlı olmasının yeni sorunlar çıkmasına engel olacağını savundu.

Ülkemiz Kazanacak

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkeye ve ülke ekonomisine kazandıracakları hakkında açıklamada bulunan Tüfenkci, ticaretin en az 5 kat büyüme göstereceğini, mevcut durumda 150 milyar dolara yaklaşan ihracatın 500 milyar dolar hedefine ulaşacağını, kişi başı milli gelirin 11 bin dolardan 25 bin dolara yükseleceğini, faizin enflasyonun tek haneli rakamlara düşeceğini, bu süreçte ekonomide büyük gelişmeler yaşanacağını söyledi. Tüfenkci böyle bir durumda kazanın tüm ülke olacağını sözlerine ekledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol