Ana SayfaEkonomiGodiva Markası Market Reyonlarında Satışta!

Godiva Markası Market Reyonlarında Satışta!
G

-

Dünyanın en fazla tercih edilen çikolatalarından olan Godiva marketlere giriş yaptı.

Yıldız Holding çikolatanın en fazla tercih edilen markasını market reyonlarında satışa sunacaklarını açıkladı. Godiva markasını Türkiye ile buluşturmaya hazırlanan holding, ürünün yaklaşık sekiz bin satış noktasında yer alacağını bildirdi.

Belçika merkezli Godiva çikolata markası 2008 yılında Yıldız Holding tarafından satın alınmıştı. Holding bünyesindeki atıştırmalık ürün gruplarının üretim, dağıtım ve stoklarını takiplerini ise Pladis yapmaktaydı. Pladis Genel Müdürü market reyonlarında yer alacağını ifade ettiği Godiva markası hakkında bilgi verdi. Mete Buyurgan açıklamasında, “Godiva markasını market reyonlarında satışa sunmaya hazırlanıyoruz. Bu konuda bazı çalışmalar yapıldı. Türkiye’de faaliyet gösteren büyük mağaza zincirleriyle anlaşmalar yapıldı. İlk etapta sekiz bin satış noktasında Godiva markasını satışa sunacağız. Markayla ilgili en büyük hedefimiz herkesin bu ürünü tatmasını sağlamak. Reyonlarda en fazla tüketilecek ürün için araştırmalar da yapıldı. Üç ürünü farklı büyüklüklerde satışa çıkardık. Godiva markasının fiyat aralığı iki buçuk ile 15 TL arasında değişiyor. Türkiye ve dünya ülkeleri için bu fiyat aralığı oldukça makul bir seviye” dedi.

2008 yılında Godiva markasını satın alan holding, satışın gerçekleştiği yılda 500 milyon dolarlık satış geliri elde ettiğini kaydetti. Markanın 2016 yılındaki gelirinin ise bir milyar doları aştığını belirten Mete Buyurgan, “Godiva markasının market satışı için üretilen ürünleri için yeni yatırımlar yapıldı. Topkapı ev Silivri üretim merkezlerine yapılan ek yatırımlarla üretim kapasitesi arttırıldı. Bu yatırımlar için holding yüz milyon TL’den fazla yatırım yaptı” şeklinde konuştu.

Godiva markasını bunun yanında Amerika ve Suudi Arabistan’a da ihracata başladı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol