Ana SayfaEkonomiVestel’e 3’ü Bir Arada İstihdam Ödülü!

Vestel’e 3’ü Bir Arada İstihdam Ödülü!
V

-

Vestel, “Manisa İstihdamda Buluşma Günleri” kapsamında üç farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Vestel bu yılda ödüllere doymadı. 10. “Manisa İstihdamda Buluşma Günleri” kapsamında üç farklı ödülü alan teknoloji devi Vestel, istihdama verdiği önemi yeniden kanıtladı.

Vestel düzenlenen organizasyonda en çok istihdam sağlayan işletme ödülünü, en çok kadın istihdamı ve en fazla engelli istihdamı ödüllerini almaya hak kazandı.

Teknoloji devi Vestel Manisa üretim tesislerinde ürettiği ürünlerin yarısından fazlasını yurt dışına ihraç ediyor. Alınan bilgilere göre ihracat 154 ülkeye yapılıyor. Vestel ülke ekonomisine büyük katkı sağlarken, istihdam ettiği çalışan sayısıyla da dikkatleri topluyor. Türkiye’de üretip Türkiye’ye kazandırmayı sürdüren teknoloji devi marka, yatırımlarına da aralıksız devam ediyor.

Teknoloji devi Vestel ödül töreni sonrasında açıklama yaptı. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı görüşleri de açıklamada yer aldı.

Turan Erdoğan açıklamasında, şirketin 16 bin kadar kişiyi istihdam ettiğine değindi. Erdoğan, “Şirket olarak istihdam noktasında büyük hedefler koyduk. Hedeflediğimiz istihdam miktarının büyük bölümünü hayata geçirdik. Hem ekonomik hem sosyal açıdan ülkemize değer kattık. Bu hedeflerle de çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Turan Erdoğan açıklamasında geçen yıl 237 engelli vatandaşın şirket bünyesinde istihdam edildiğini belirtti. Toplam engelli personelinin 424 olduğunu ifade eden Erdoğan, engelli istihdamının şirket politikası olduğunun altını çizdi. “Engelli gençlerimizi iş yaşamına katmak, onlara ekonomik özgürlüklerini vermek bizlerin görevi” diyen Erdoğan, şirketin bu noktadaki hassasiyetini ifade etti.

Önlerinde uzun bir yolun olduğunu kaydeden Turan Erdoğan, kadın personel sayısının ise beş bin olduğunu söyledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol