Ana SayfaEkonomiAğbal: 2 Bin Gelir Uzman Yardımcısı Alınacak

Ağbal: 2 Bin Gelir Uzman Yardımcısı Alınacak
A

-

Sapanca Vergi Dairesi Müdürlüğü açılışına katılan ve burada önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir İdaresi Başkanlığı’na 2 bin gelir uzmanı yardımcısı alınacağını, başvuruların nisan ayında alınacağını sınavın ise mayıs ayında gerçekleştirileceğini açıkladı. Katıldığı açılış kapsamında konuşma yapan Ağbal, Sapanca’nın büyüme odaklı olan ve yapılan yatırımlar ve turizm bakımından, eğitim bakımından çok ciddi potansiyelinin olduğunu, açılan yeni kurumun Sapanca’nın ekonomisinin gelişimine katkısının olacağını söyledi.

İstikrar Kalıcı Olacak

Vatandaşın devlete verdiği verginin yine vatandaşa hizmet olarak geri döndüğünün altını çizen Ağbal, bu şekilde işleyen sistemlerde verginin geri dönüyor olmasının ekonomide, siyasette işlerin yolunda gittiğinin göstergesi olduğunu söyledi. 16 Nisan referandumu ile siyasi istikrarın kalıcı bir şekilde tesis edileceğini belirten Ağbal, Türkiye’de doğru ekonomi politikaları uygulandığını, güçlü bir demokrasinin olduğunu vizyon sahibi olunması ile bu günlere gelindiğini söyledi.

2 Bin Yeni İstihdam

Katıldığı programda müjdeli bir haber vererek bu konuda haber bekleyenleri sevindiren Ağbal, Gelir İdaresi Başkanlığı’na 2 bin gelir uzmanı yardımcısı alınacağını söyledi. Vergi dairesinde hizmet verecek personelin genç jenerasyondan oluşmasını istediklerini belirten Ağbal, konunun Başbakanlık ile görüşüldüğünü ve onay verildiğini söyledi.

Başvurular 10 Nisan’da

Gelir İdaresi Başkanlığı’na alınacak gelir uzmanı yardımcısı için başbakanlıktan izin alındığını belirten Ağbal, başvuruların 10 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirileceğini, 2015 – 2016 yılı KPSS’den puan alan tüm adayların sınava müracaat edebileceklerini söyledi. Başvuru sonrasında sınavın mayıs ayında yapılacağını hatırlatan Ağbal, 2 bin genç personelin kadroya dahil edileceğini sözlerine ekledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol