Ana SayfaEkonomiKapıda Vize Umutlandırdı

Kapıda Vize Umutlandırdı
K

-

2016 yılında en çok yara alan sektörlerden biri olan ve geçtiğimiz yılı telafi etmek için elinden geleni yapan turizm sektörü geçtiğimiz aylarda Yunan adalarına girişte uygulanan kapıda vize uygulamasının kaldırılacağı haberi ile sıkıntılı günler geçirmişti. 2012 yılından beri geçerli olan ve nisan ve ekim ayları arasında geçerli olan Kapıda vizenin bir süre önce AB Komisyonunca kaldırılacağı duyurulmuştu. Yapılan bu açıklama ile uygulamadan olumsuz olarak etkileneceğini belirten sektör temsilcilerine sonunda güzel haber geldi. Kapıda vize uygulamasının bir yıl daha uzatıldığını açıklayan yetkililer, seyahat acentelerinin umutlarını tazelemesine neden oldu. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Yunan adalarına turist taşıyan seyahat acenteleri konu hakkında bir açıklama yaparak uygulamanın uzatılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Umutlar Yeşerdi

Kapıda avize uygulamasının yaptıkları organizasyonlarda çok önemli olduğunu belirten seyahat acenteleri, AB’nin uygulamayı tekrar başlatmasının çok büyük sürpriz olduğunu, bu uygulama ile umutların yeşerdiğini, geçen yıl yaşanan kötü sürecin izlerini yok etmek için iyi bir fırsat olacağını söyledi. Uygulamanın 2012 yılından beri geçerli olduğunu ve Anadolu topraklarında Ege adalarına yönelik yolcu taşımacılığına büyük katkı sağladığını belirten sektör temsilcileri, bu uygulama ile gelirlerin önemli ölçüde arttığını belirtti.

Amaç Türkiye’yi Köşeye Sıkıştırmak

AB tarafından kapıda vize uygulamasının kaldırılması kararını değerlendiren sektör temsilcileri, kapıda vize uygulamasını sadece Türkiye için bir kazanç kapısı olmadığını, kriz içinde olan Yunanistan için de büyük önem arz ettiğini, Yunan ekonomisine bu şekilde büyük katkı sağlandığını söyledi. Uygulamanın kaldırılmasının amacının Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak olduğunu belirten sektör temsilcileri, bu tavrın doğru olmadığını, AB’nin kafa yapısı olarak Türklerden çok geride olduğunu dile getirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol