Ekonomi Ford, 500 Bin Aracını Geri Çağırdı!

Ford, 500 Bin Aracını Geri Çağırdı!

Son Güncelleme:

Ford, 500 bin aracını geri çağırdı. Sorunun teknik arıza olduğu kaydedildi.

Otomobilde dev markanın adı da geri çağırma olayına karıştı. Ford’un teknik arıza nedeniyle yarım milyona yakın aracını geri çağırdığı öğrenildi.

Yaklaşık 440 bin aracı geri çağıran Ford, çağrılma nedeni olarak teknik arızaya işaret etti. Amerika’nın kuzey bölgesine gönderilen 211 bin Ford aracında kapı mandalında sorun olduğu bildirildi. Markanın 230 kadar aracı ise yanma riskiyle karşı karşıya denildi. Bu sorunun nedeniyse araçların kaporta altında sistemden kaynaklı olarak açıklandı.

Otomobil sektörünün lider markaları arasında gösterilen Ford markası da böylelikle araçlarını geri çağıran markalar arasına giriş yapmış oldu.

Kapı Mandalındaki Hata

Ford markasının modelleri arasında yer alan Fiesta, Fusion ve Lincoln MKZ modellerinin bu sorunla karşı karşıya olduğu öğrenildi. Kapı mandalındaki sorun, kapının ani olarak açılması olarak ifade edilirken, marka için büyük bir hata olan bu sorun kazaları da beraberinde getiriyor şeklinde değerlendirildi.

Fiesta modelinin 2017 yılı üretimli olanları, Fusion modelinin 2013-2014 yılı üretimli olanları ve Lincoln MKZ modelinin 2014 yılı üretimli olanlarında söz konusu hatanın olduğu anlaşıldı.

Kaporta Altıda Yanma Riski!

Kapı mandalındaki sorun yanı sıra, Ford bazı araçlarının motor bölgesinde de üretim hatsı yaptı. Kaporta altının yanma riski altında ifade edilen modeller; Escape modelinin 2013-2015 yılı üretimli araçları, Fiesta ST, Fusion ve Transit Connect olarak kayda geçti.

Dünya devi otomobil markasının üretimdeki bu hatasının hem maddi hem de tüketici kaybına yol açacağı tahmin ediliyor. Maddi kaybın 292 milyon doları bulacağı iddia edilirken, markanın araç sahipleri ise tedirgin olarak bekliyor.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,131BeğenenlerBeğen
7,251TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler