THY Rezervasyon Rekoru Kırdı

0

Türk Hava Yolları bir rekora imza attı. THY Genel Müdürü 187 bin 470 kişinin THY markasını tercih ettiğini açıkladı.

THY Genel Müdürü sosyal medyadan yaptığı açıklamada 187 bin 470 kişinin, THY bünyesinden rezervasyon yaptırdığına dikkat çekti.

THY Genel Müdürü Teşekkür Etti

Twitter üzerinden yapılan duyuruda bir rekora imza atıldığı ifade edildi. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi attığı twitte, THY ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin yoğun talebi ile karşı karşıya kaldıklarına işaret etti. “Bu gün THY ayrıcalığı ile uçmak isteyen ve rezervasyon yaptıran yolcularımızın sayısı 187 bin 470 bin kişi oldu” dedi. Bilal Ekşi tüm yolcularına twitter üzerinden teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasında gösterilen THY, bu günkü rezervasyonlarla hem bir rekora imzasını attı, hem de memnun oldu. Rezervasyon yoğunluğu nedeniyle THY’da ciddi bir hareketliliğin yaşandığı görüldü.

Yurtiçi ve Yurtdışı Yolcu Sayısı Yükseldi

İstanbul Atatürk Havaalanı bu gün her günkünden daha hareketliydi. Hafta sonunun gelmesiyle yurt dışı uçuşlarına yönelik talep yoğunluğu gözlemledi. Bunun yanında yurtdışından tatil için ülkemize gelmeye başlayan turistler de havaalanında yoğunluğa neden oldu. Henüz tatil sezonu tam olarak açılmadan yaşanan bu yoğunluk, sezonun iyi geçeceğinin işareti olarak değerlendirildi.

Doluluk Oranı Arttı!

Atatürk Havaalanı’ndaki yoğunluk özellikle, pasaport kontrol gişelerinde ve binişlerin gerçekleştiği noktalarda fazlaydı. Havayolu şirketleri yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını kaydetti. Doluluk oranlarımız fark edilir seviyede arttı diyen hava yolu firmaları, ek seferlere birkaç hafta içerisinde başlayabileceklerinin sinyalini verdi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın