Murat Ülker ‘1 Nisan Reklamı’ Açıklaması!

0

Ülker’in reklam filmine tepiler çığ gibi büyüdü. Reklam filmi yayından kaldırıldı.

Ülker markasının 1 Nisan’a özel çekilen reklam filmi vatandaşların tepkisine neden oldu. Reklam filminin mesaj verdiğini düşünen vatandaşlar Ülker markasını boykot için hazırlanırken, Murat Ülker twitter üzerinden açıklama yaptı.

Dün yayınlanmaya başlanan Ülker markasının reklam filmi sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Reklam filminin verdiği garip mesajlar tepkilerin bir anda artmasına neden oldu. Bu durum karşısında Ülker markası reklam filmini yayından kaldırdı.

Sosyal medyada tepki için bir araya gelen vatandaşlar markanın ürünlerini boykot edeceklerini açıklarken, Murat Ülker tanıtım filminin kumpas olduğunu ifade etti.

Reklam Yayından Kaldırıldı

Ülker markasının 1 Nisan’a özel reklam filminde “abiler ve ablalar”, “bir nisan geliyor, garip şeyler oluyor” gibi ifadeler bulunmaktaydı. İşte bu ifadeler Türkiye’nin geçtiği bu hassas dönemde gözden kaçmadı ve tepkilere neden oldu. Tepkiler reklam filminin yayından kaldırılmasını sağladı. Marka reklamı geri çekti.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı: “Kumpas”

Murat Ülker, reklam filmi hakkında, “kumpas” dedi. Murat Ülker sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamada yurtdışında olduğunun altını çizdi. Film içeriği hakkında bilgileri yeni aldığını ifade eden Murat Ülker, konuyla ilgili kendisine bilgi verenlere teşekkür etti. Durumun bir kumpas oluğuna vurgu yapan Ülker, “Bunu yapanlar hak ettiklerini bulacak” şeklinde konuştu. Milletin yanında olduklarını da söyleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı, söz konusu reklam dolayısı ile duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Bazı vatandaşların gece boyunca uyumadığı, nöbette beklediği de gelen haberler arasında yer aldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın