Ana SayfaSigortaSigorta Acentelerine KOSGEB Desteği Geliyor

Sigorta Acentelerine KOSGEB Desteği Geliyor
S

-

Ülke genelinde büyük yankı uyandıran ve esnafın nefes almasını sağlayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilen kredilerden faydalanmayan sigorta acenteleri ve aracılarına sonunda müjdeli haber geldi. Gündeme geldiğinde büyük ilgi gören ve yüz binlerce KOBİ’nin başvurduğu kredi desteğinden getirilen sicil affından sonra daha kolay ulaşma imkanına sahip olan esnaflar olduğu gibi işletmelerin bulunduğu kategori itibari ile bu destekten yararlanmayan kurumlarda bulunuyordu. KOSGEB desteğinden şimdiye kadar yararlanmayan sigorta acenteleri ve aracıları artık KOBİ kapsamına alındı ve krediden faydalanma imkanına sahip oldular.

Resmî Gazete ’de Yayımlandı

Resmî Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan Bakanlara Kurulu kararının sonucuna göre bunda sonraki süreçte sigorta acenteleri ve aracıları da ‘’ KOSGEB Tarafından Verilecek Hizmetler ve Desteklerden Yararlanacak Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler” kategorisine alındı. KOBİ listesine dahil edilen bu kurumlar artık desteklerden faydalanabilecekler.

20 Yıllık Hayal

Yapılan bu değişiklik sigorta acentelerinin 20 yıllık hayalinin gerçekleştiğini söyleyen Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, yapılan düzenleme nedeni ile bu konuda çalışmaları takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Başbakan Binali Yıldırım’ a teşekkürlerini sunarken, Türkiye genelinde 16 bin sigorta acentesinin bulunduğunu ve bu uygulamanın onları çok mutlu edeceğini söyledi.

Sektör Gelişecek

Yapılan bu değişiklik ülke genelinde 16 bin sigorta acentesini yakından ilgilendirdiğini söyleyen Baran, sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınmasının sektörün gelişmesinde büyük etkisi olacağını, sorunların aktarıldığında çözüm üretilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol