Ana SayfaSigortaSigorta Acentelerine KOSGEB Desteği Geliyor

Sigorta Acentelerine KOSGEB Desteği Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ülke genelinde büyük yankı uyandıran ve esnafın nefes almasını sağlayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilen kredilerden faydalanmayan sigorta acenteleri ve aracılarına sonunda müjdeli haber geldi. Gündeme geldiğinde büyük ilgi gören ve yüz binlerce KOBİ’nin başvurduğu kredi desteğinden getirilen sicil affından sonra daha kolay ulaşma imkanına sahip olan esnaflar olduğu gibi işletmelerin bulunduğu kategori itibari ile bu destekten yararlanmayan kurumlarda bulunuyordu. KOSGEB desteğinden şimdiye kadar yararlanmayan sigorta acenteleri ve aracıları artık KOBİ kapsamına alındı ve krediden faydalanma imkanına sahip oldular.

Resmî Gazete ’de Yayımlandı

Resmî Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan Bakanlara Kurulu kararının sonucuna göre bunda sonraki süreçte sigorta acenteleri ve aracıları da ‘’ KOSGEB Tarafından Verilecek Hizmetler ve Desteklerden Yararlanacak Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler” kategorisine alındı. KOBİ listesine dahil edilen bu kurumlar artık desteklerden faydalanabilecekler.

20 Yıllık Hayal

Yapılan bu değişiklik sigorta acentelerinin 20 yıllık hayalinin gerçekleştiğini söyleyen Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, yapılan düzenleme nedeni ile bu konuda çalışmaları takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Başbakan Binali Yıldırım’ a teşekkürlerini sunarken, Türkiye genelinde 16 bin sigorta acentesinin bulunduğunu ve bu uygulamanın onları çok mutlu edeceğini söyledi.

Sektör Gelişecek

Yapılan bu değişiklik ülke genelinde 16 bin sigorta acentesini yakından ilgilendirdiğini söyleyen Baran, sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınmasının sektörün gelişmesinde büyük etkisi olacağını, sorunların aktarıldığında çözüm üretilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.