Ana SayfaEkonomiGaziantep Tarımsal Projede Rekor Kırdı! 407 Proje Onay Aldı

Gaziantep Tarımsal Projede Rekor Kırdı! 407 Proje Onay Aldı
G

-

Gaziantep en fazla projeyi üreterek, en fazla tarım hibe desteği alan kentler arasına girdi.

Gaziantep’te 407 yatırımcı hibe desteği almaya hak kazandı. Hazırladıkları projelerle “Bireysel Sulama Projesihibe desteği almaya hak kazanan çiftçilere toplamda yedi milyon 620 bin TL’lik destek ödemesi yapıldı.

Gaziantep kentinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü konu hakkında açıklama yaptı. İl Müdürü Mehmet Karayılan, Bireysel Sulama Projesiyle kapsamında toplam 407 girişimciye destek verildiğini bildirdi. Mehmet Karayılan açıklamasında Gaziantep’in en fazla proje onayı olan kentler arasında yer aldığının altını çizdi. Karayılan, tarım hibe desteğinden de fazla yararlanan kentlerden biri olduğuna vurgu yaptı.

Tarım hibe desteği dahilinde kentte onaylanan projelere toplam yedi milyon 620 bin TL ödeme yapıldığını söyleyen İl Müdürü, “Söz konusu desteklerle kentimizde yapılan tarım imkanları artacak. İlerleyen dönemlerde tarımsal üretimde de artış yaşanacak” şeklinde konuştu.

Sözleşmeler İmzalandı

Bu gün Bireysel Sulama Projeleriyle tarımsal hibe desteği sağlanacak çiftçilere verilecek ödeme sözleşmeleri için tören düzenlendi. Hibe sözleşmelerini imzalayan taraflar, kentte yeni yatırımlar için ilk adımı atmış oldu.

Törende AK Parti Gaziantep Milletvekili de yer aldı. Vekil Abdulhamit Gül tören sırasında yaptığı konuşmada, çiftçilere verilecek desteğin önemine değindi. Hükümet olarak tarımsal desteklemelere devam edeceklerine işaret eden Vekil, “Çiftçimizin her zaman yanındayız. Tarımsal üretimi arttırmak için elimizden gelen tüm desteği vermeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Tören sırasında tarım hibe desteği almaya hak kazanan projelere sahip 10 çiftçi sözleşmelerini imzaladı. Diğer destek alacak çiftçileri de temsil eden proje sahipleri, daha fazla tarımsal üretime imza atmak bu projeleri hayata geçireceklerini kaydetti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol