Ana Sayfa Ekonomi Pegasus'tan 300 Milyon Dolarlık Yatırım!

Pegasus’tan 300 Milyon Dolarlık Yatırım!

-

Pegasus Hava Yolları filosuna yeni uçaklar kazandıracağını duyurdu. Açıklamayı şirket CEO’su Mehmet Tevfik Nane yaptı.

2017 yılında altı adet uçağı filolarına dahil edeceklerini belirten nane, Pegasus Hava Yollarının büyümeyi sürdüreceğinin sinyallerini verdi. Şirket, uçuş filosuna kazandıracağı altı adet uçak için 300 milyon dolarlık yatırım yapacağının kaydetti.

Pegasus Hava Yolları geçtiğimiz senede 9 adet uçak almış, söz konusu uçaklara 450 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

CEO Mehmet Tevfik Nane, şirketin son yıllarda büyüme hedefli yatırımlarını arttırdığını ifade etti. Türkiye’deki potansiyele güvendiklerinin altını çizen CEO Nane, bu nedenle orta ve uzun vadeli planlarını bu doğrultuda yaptıklarını belirtti.

CEO’su Mehmet Tevfik Nane, “Ekonomik göstergeler iniş ve çıkışlar sergileyebilir. Önemli olan uzun vadede doğru yatırımlara imza atabilmek. Mantık çerçevesinde alınacak kararlar ve yapılacak yatırımlar her zaman kazandıracaktır” dedi.

Geçen yılın rakamlarını değerlendirmesine ekleyen şirket CEO’su, “2016 senesinde havayolları şirketleri de ekonomik sıkıntılardan etkilendi. Bu da yolcu sayısının bir miktar düşüş yaşamasına neden oldu. DHMİ verilerine göre bu düşüş yüzde dört oranında kendini gösterdi. Türkiye’ye diğer ülkelerden gelen yolcu miktarındaki düşüş ise yüzde 15,5’lik oranda hayata geçti. Yurtdışından Türkiye’ye gelen yolcu sayısının düşüş yaşamasında Rusya’yla yaşanan gelişmeler önemli bir faktör olarak karşımıza çıktı. Fakat ben bu sene havayolu ulaşımını kullanan yolcu sayısında artış bekliyorum” şeklinde konuştu.

Bu yıl havacılık sektörünü yakından ilgilendiren yeni kararların alındığına da vurgu yapan Nane, havayolu ulaşımının artık lüks sınıfına girmediğini belirtti. Uygun fiyatlı bilet kampanyalarına işaret ederek, “Artık herkes uçma imkanına sahip” diyen Nane, her kentte havaalanlarının inşa edildiğini de sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,604BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler