Tesla’dan 25 Bin Araçlık Rekor!

0

Tesla, 2017’nin ilk üç ayında toplam 25 bin aracı teslim ettiğini duyurdu.

Tesla, yeni yıla bir rekorla giriş yaptı. Sektörün en önemli elektrikli araç üreticisinin yılın ilk çeyreğinde 25 bin araç teslim ettiği gündeme düştü. Merkezi Kaliforniya’da bulunan Tesla sektörde, hem elektrikli araç üreticisi hem de enerji depolama alanlarında faaliyet gösteriyor.

Tesla konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 25 bin araçtan 13 bin 450 adetinin Model S olduğunu ifade etti. Teslimatları gerçekleşen diğer modelin ise Model X olduğu belirtildi. Model X modelinden teslim edilen araç sayısı ise 11 bin 550 olarak bildirildi.

25 bin 418 araçla rekor

Tesla 2016 yılı ile 2017 yılının ilk çeyreklerini karşılaştırdığında teslimat artışının yüzde 69 olduğunu, bunun şirket tarihinde bir ilk olarak kayda geçtiğini ve gerçekleşen teslimatın bir rekora imza attığının altını çizdi.

Bunun yanında üretimi tamamlanarak, teslimat için yola çıkan araç sayısının dört bin 650 olduğunu belirten şirket; söz konusu araçların 2017’nin ilk çeyreğinde üretildiğine de vurgu yaptı. Söz konusu araçlar ise 2017’nin ikinci çeyreği çıktılarına eklenecek denildi. Tesla, yılın başında hayata geçirdiği bu çıkışla tüm dikkatleri üzerine çekerken, sektörde bir ilki başardı. Üretim kapasitesini arttıran şirket, yılsonuna kadar aynı performansla teslimatları yapmayı hedeflediğini bildirdi.

Alınan bilgilere göre Tesla tarafından üretilen Model S, yüz kilometrelik hıza sadece iki buçuk saniyede ulaşabiliyor. Model S aracı 68 bin dolardan satışa sunuluyor. Model X ise söz konusu hıza 2,9 saniye gibi kısa bir süre içerisinde çıkabiliyor. Bu modelin fiyatı ise 85 bin 500 dolar seviyesinden satışa çıktı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın