Ana Sayfa Gündem Kredi Kartı Olanlar Dikkat!

Kredi Kartı Olanlar Dikkat!

-

Kredi kartı kullanımının artması ile birlikte dolandırıcılık olaylarının da arttığı tespit edildi. Bunun ardından uzmanlar yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyarıda bulundular. 

Her geçen gün artan dolandırıcılık olaylarına her geçen gün yenisinin eklendiği tespit edildi. Bu dönem içerisinde haberlerde de dolandırıcılık olayları konusunda uzmanlar tarafından vatandaşların uyarılması adına gerekli çağrıların yapıldığı ifade ediliyor. Dolandırıcılık olaylarının çeşitlenmesi de vatandaşları zor durumda kalmasının ardından konu hakkında bazı çalışmalar yapılmaya başlandı. 

Kredi kartı kullanımının artmasının ardından dolandırıcılık olaylarının da arttığı tespit edildi. Sorumluluğun dolandırıcılık olayları içerisinde sadece bankaya ait olduğu düşünülmesine rağmen aslında durumun sanıldığı gibi olmadığı tespit edildi. Bunun ardından kredi kartı çalındıysa ve bu duruma gerekli tedbirler alınmadıysa sorumluluk vatandaşları da etkilemeye başladı. Kredi kartını çaldırdıysanız, gerekli olmadığı halde özel bilgileri ve kredi kartı bilgilerini başkaları ile paylaştıysanız ve bankanın uyarılarını dikkate almadıysanız  kredi kartı dolandırıcılıkları vatandaşları olumsuz bir şekilde etkilemeye başladı. Ancak sadece internet üzerinden yapılan işlemlerde kart numaralarının çalınması sonrasında bankaların sorumluluğu gündeme gelmeye başladı. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kopyalanan kart numaraları ve dolandırıcılık işlemlerinden sorumlu oldukları belirlendi. 

İnternet alışverişlerinde telefon onaylı güvenlik sistemleri ile alakalı ödeme sistemlerinin kullanılması gerekiyor. Bankacılık işlemleri ile ilgili sıkıntılar ve sonrasında yaşanan dolandırıcılık durumları için 1 hafta içerisinde bankaya durumu bildiren itirazların iletilmesi gerekiyor. Yaşanan olayların ardından oluşan mağduriyetlerin durumuna göre tazminat davası açılabilir. Yapılan araştırmalar sonrasında dolandırıcılık olaylarında ihmallerde göz önünde bulundurulmaktadır. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler