Ana SayfaEkonomiTÜRSAB: Haksız Rekabet Olmasın

TÜRSAB: Haksız Rekabet Olmasın
T

-

Son günlerde gündemde olan ve otelcilik sektöründe bulunan vatandaşları yakından ilgilendiren konunun sonuca bağlanması ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve Genel Sekter Çetin Gürcün, konunun hukuk devleti kanunları çerçevesinde çözümlenmesinden dolayı çok memnun olduklarını, kanunlar çerçevesinde verilen kararın Türkiye’deki sektör temsilcilerini koruma altına altığını, konu hakkında Türkiye Otelciler Birliği’nin memnuniyet içeren teşekkür yazısı olduğunu söyledi. En iyi fiyat verme konusunda haksız rekabet oluştuğunu ve konunun mağduriyete yol açtığını belirten yetkililer, mahkeme kararının çok yerinde olduğunu, eşit şartlarda müdahale edilmesinin ancak bu gibi kararlar sayesinde sağlanabileceğini söyledi.

Yurt İçi Satışlar

Bu konu hakkında yurt dışından gelenlere müdahale edilmediğini tamamen yurt içindeki satışlara yönelik bir çalışma yürütüldüğünü belirten Ulusoy, haksız rekabetin ortadan kalkması gerektiğini, en iyi oda, fiyat, otel başlığı altında çalışma yürütenlerin doğru yapmadığını, bu şirketin gelip Türkiye’de şirket kurması gerektiğini aynı işlemlerin Almanya’da ya da İsviçre’de yapılmadığını, gidilen ülkenin kanunlarına uyulması gerektiğini söyledi.

Booking.com’a Karşı Değiliz

Eşit şartlarda rekabetin olması gerektiğinin altını çizen Ulusoy booking.com’a karşı olmadıklarını amaçlarının haksız rekabeti ortadan kaldırmak olduğunu bu yüzden böyle bir girişimde bulunarak dava açtıklarını söyledi.

Küçük Otelciler Tepkili

Tam sezon başında böyle bir uygulama olması dolayısı ile en büyük satış kaynağının kapatılmasının küçük otellere ağır bir darbe vuracağını belirten sektör temsilcisi, mahkemenin kararına karşı olmadıklarını ancak bu yüzden mağduriyet yaşamak da istemediklerini, sektörün yeterince sıkıntılı olduğunu, normal şartlarda bu sistem üzerinden çok fazla rezervasyon alındığını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol