Ana Sayfa Ekonomi Zorlu Enerji 190 Milyon Dolarlık Kredi Sözleşmesini İmzaladı

Zorlu Enerji 190 Milyon Dolarlık Kredi Sözleşmesini İmzaladı

-

Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi 190 milyon dolarlık kredinin imzalandığını açıkladı.

Kızıldere 3. Jeotermal Enerji Santralinin ikinci ünitesinin üretilmesi için Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi kredi desteği sözleşmesine imza attı.

Kızıldere Santraline 190 Milyon Dolarlık Kredi

Buna göre Zorlu Doğal Elektrik Üretim AŞ.’nin, % 100 bağlı ortağı olan şirket 190 milyon dolar finans desteği kazandı. Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi konuyla ilgili açıklamayı kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptı. KAP’a yapılan açıklamada 190 milyon dolarlık kredi desteği sözleşmesinin imzalandığı belirtildi. Açıklamada Kızıldere 3. Jeotermal Enerji Santralinin üretilmesi için alınan krediye iki yıl süreyle ödeme yapılmayacağı kaydedildi. Kredinin geri ödenmesi ise 13 yılı kapsayacak şekilde vadelendirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna Açıklama Yaptı

Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi KAP’a yaptığı açıklamada; Kızıldere 3. Jeotermal Enerji Santralinin Denizli ve Aydın kent sınırındaki Karataş mevkiinde inşa edildiğini, santralin kurulu gücünün 165 megavat olacağını belirtti. Sözleşmesi imzalanan 190 milyon dolarlık kredinin, söz konusu santralin 65 buçuk megavat gücünde olacak 2. ünitesinin üretiminde kullanılacağını açıkladı. Şirket açıklamasında projenin finansmanı için kredi sözleşmesinin imzalandığını belirtti. KAP’a verilen bilgide, 6 Nisan 2017’de imzalanan kredi sözleşmesinin Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Akbank TAŞ, Türkiye İş Bankası Anonim Şirketi ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Anonim Şirketi ile imzalandığı da kaydedildi.

Kredi sözleşmesinin imzalanması ardından Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Kızıldere 3. Jeotermal Enerji Santralinin ikinci ünitesinin üretimi için gerekli finans kaynağını sağlamış oldu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,713BeğenenlerBeğen
11,333TakipçilerTakip Et
19TakipçilerTakip Et
2,445TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler