Hisarlar Makinanın Yüzde 75’inin Yeni Sahibi Hintli Firma Oldu

0

Hisarlar Makinanın yüzde 75’i Hintli otomotiv devinin oldu.

Hisarlar Makinanın yüzde 75’lik bölümü 71 milyon liraya Hintli otomotiv devine geçti. Yüzde 75’lik payın satış işlemlerinin tamamlandığı duyuruldu. Böylelikle Mahindra & Mahindra, Hisarlar Makinanın dörtte üçlük bölümünün yeni sahibi oldu.

Hisarlar Makine, Türkiye’de tarımsal araç üretiminde lider konumda olan üreticiler arasında ilk sıralarda yer almaktaydı. Hisarlar Makine aldığı kararla yüzde 75’lik payı Hintli otomotiv firmasına devretti. Satışın 71 milyon liraya yapıldığı kaydedildi. Satışın gerçekleştiği ile ilgili ilk açıklamayı, Mahindra & Mahindra’nın CEO’su Rajesh Jejurikar sosyal medya üzerinden yaptı.  

Şirket CEO’su Jejurikar, Hisarlar Makinayla Mahindra & Mahindra’ın anlaştığını; birinci yönetim kurulu toplantısının düzenlendiğini, toplantının Eskişehir kentinde yapıldığını kaydetti. Twitter üzerinden yapılan bu açıklamaya CEO Jejurikar, birde toplantıda çekilmiş bir fotoğraf ekledi.

Mahindra Group Yönetim Kurulu Başkanı ise CEO Jejurikar’ın twitine yine twitter üzerinden yanıt verdi. Başkan Anand Mahindra cevap olarak, Türkiye’nin tarım araçları pazarında önemine değindi ve M&M’nın bu yatırımla doğru bir karar verdiğini ifade etti.

Mahindra&Mahindra ve Hisarlar Makine 2017 yılının ilk aylarında satış konusunda anlaştıklarını duyurmuştu. Sonraki süreçte görüşmelere devam eden iki dev şirket satış anlaşmasını da imzaladıklarını duyurdu. Hindistan merkezli Mahindra&Mahindra, Hisarlar Makinede büyük bir paya sahip olarak hem Türkiye hem de Avrupa pazarına hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor.

Mahindra Grubuna bağlı olarak faaliyetlerine devam eden M&M, iki firmanın geldikleri son noktayı önemli bir adım olarak nitelendirdi. M&M Hindistan’dan Çin’e, Amerika’ya ve Japonya’ya kadar geniş bir pazara hakim olarak gösterilen, en fazla üretimi yapan firmalar arasında yer alıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın