Ana Sayfa Ekonomi TÜPRAŞ’ta İkinci Dönem Başkanlık!

TÜPRAŞ’ta İkinci Dönem Başkanlık!

-

Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi yeni yönetim kurulu başkanını belirledi.

Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi yeni dönem başkanlığına yeniden Ömer Koç seçildi. Konuyla ilgili açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapıldı.

Yeni denemde de Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketine başkanlık yapamaya devam edeceği açıklanan Ömer Koç’un vekilliğini ise Yıldırım Koç yapacak. Ömer Koç, TÜPRAŞ yanında Yapı Kredi Bankasının yönetim kurulu başkanlığı görevini de sürdürecek. Koç Yapı Kredi Bankasının yönetim kurulu başkanlığına da ikinci defa seçilmişti.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna konu hakkında yapılan açıklamada TÜPRAŞ’ın genel kurul toplantısının 29 Mart 2017 tarihinde yapıldığı bildirildi. Toplantıda Ömer Koç’un yeniden başkan seçildiği ve başkan vekilliğine Yıldırım Ali Koç’un seçildiği kaydedildi.

TÜPRAŞ, KAP’a Açıklama Yaptı

Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi KAP’a yaptığı açıklamada, komitenin altı üyeden oluştuğunu bildirdi. Şirketin yürütme komitesinin kendi üyeleri arasından yeni başkanı seçtiği ifade edilen açıklamada, komite üyelerinin Yıldırım Ali Koç, Semahat Sevim Arsel, Mustafa Rahmi Koç, Mehmet Ömer Koç, Temel Kamil Atay ve Bülent Bulgurlu olduğu kaydedildi. KAP’a yapılan açıklamada şirket denetiminden sorumlu komitenin 2 üyeden oluştuğu ifade edilirken, denetimden sorumlu komitenin başına gelen ismin Kutsan Çelebican olarak bildirildi. Denetimden sorumlu komitenin üyesi ise Osman Mete Altan oldu. TÜPRAŞ risk yönetimi komitesi içinde iki üye ayırarak, başkanlığa Gökçe Bayındır’ı getirdi. Risk yönetimi komitesinin üyesi ise Temel Kamil Atay oldu. Şirketin kurumsal yönetim komitesi ise üç üyeden oluştu. Komitenin başkanlık görevi Kutsan Çelebican’a verildi. Üye isimler ise Doğan Korkmaz ve Yağız Eyüboğlu olarak belirlendi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler