Ana Sayfa Ekonomi Adidas’tan Ayakkabıda Devrim Gibi Yenilik! 3D Teknolojisi Kullanıldı

Adidas’tan Ayakkabıda Devrim Gibi Yenilik! 3D Teknolojisi Kullanıldı

-

Adidas markası, taban teknolojisine 3D baskıyı dahil etti. Tasarımıyla rakiplerine fark atmayı hedefleyen yeni Adidas ayakkabıları, hızlı üretim süreciyle de dikkat çekti.

Yeni 3D baskılı Adidas ayakkabılar tüketicilere tanıtıldı. Taban teknolojisinde farklı bir uygulamaya giden Adidas bu uygulamayla, üretim sürecini yüz kat hızlandırdığını açıkladı. Sektöre yeni bir nefes getiren 3D baskılı tabana sahip Adidas ayakkabılar tüketicilerin beğenisini kazandı. Geleceğin taban uygulaması olarak gösterilen bu uygulamanın ilk kullanıcısı Adidas markası oldu.

Adidas 3D yazıcı ile üretime dahil ettiği ilk modeli ‘Futurecraft 4d’ olarak belirledi. Yanıtımı gerçekleşen ‘Futurecraft 4d’ markanın tutkunlarını heyecanlandırdı. Adidas tanıtımda bu taban teknolojisi ile üretim sürecini normalden daha hızlı gerçekleştiğini açıkladı. Ayakkabı üretim sürecinin yeni bir döneme geçeceğinin ilk sinyallerini veren ayakkabı, bu uygulama ile yüz kat hızla üretilebiliyor.

Adidas markasının bu konuda ilk girişimi Carbon’la ortaklık kurmak olmuştu. 3D yazıcı teknolojisine sahip ayakkabıların üretim süreci bu ortaklıkla başlamıştı. İşte bu ortaklık ilk meyvelerini vermeye başladı ve Adidas ayakkabıda devrim gibi bir yeniliğe imza atmış oldu.

Şu anda 3D yazıcıların ayakkabı üretimine dahil olması pek mümkün görünmüyordu. Fakat Adidas bu konuda Carbon’un sahip olduğu teknolojiyi iyi değerlendirdi. Sert ve yumuşak malzemeyi bir araya getirmeyi başaran şirket, özel bir materyal ile Adidas’ın yeni ayakkabı tabanını üretti. Kızılötesi lazerle üretilen ayakkabı tabanları, markanın normal ayakkabılarından çok daha esnek ve sağlam bir yapıya sahip denildi. İlk etapta sınırlı sayıda üretilen bu ayakkabılar önümüzdeki dönemde her satış noktasına giriş yapacak. Adidas, 3D teknolojisine sahip bu modelin önümüzdeki 6 ay içerisinde beş bin adet üretileceğini duyurdu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler