Milli Savaş Uçağına Milli Mühendis

Milli Savaş Uçağına Milli Mühendis

Milli muharip uçağı tasarımı için insan kaynağı yetiştirilecek.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Türkiye’nin en önem verdiği konuların başında gelen yerli üretimler hakkında yapılan çalışmalara bir yenisi ekleniyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ) tarafında çalışmaları yürütülen milli muharip uçağın tasarımını gerçekleştirmek için proje kapsamında ihtiyaç duyulacak insan kaynağının yetiştirilmesi için gerekli adımlar atılıyor. ODTÜ ve İTÜ üniversitelerini pilot üniversite seçen TUSAŞ öğrencileri projede görev alacak uzman mühendisler ile buluşturup sertifiye edilmiş uçak üretmelerini ve ileride kendilerine verilecek görevler kapsamında deneyim kazanmalarını sağlıyor. Projenin en önemli kısımlarından biri ise öğrencilerin konu hakkındaki tasarım faaliyetlerine eğitimleri sırasında başlıyor olması. Öğrenciler tasarımlarına eğitim aşamasında başladıkları için tasarımlar sadece kâğıt üzerinde kalmayacak ve ürüne dönüştürülecek aynı zamanda yapılan bu çalışma sayesinde öğrencilerin uçak tasarımı ve havacılık sektörüne özendirilmesi ve bu alanda çalışmalarını devam ettirilmesi sağlanmış olacak.

B – ARGE Hayata Geçecek

TUSAŞ’ın gerçekleştirmiş olduğu bu çalışma sayesinde İTÜ ile iş birliği yapılacak ve Very Light Uçak (VLA) Geliştirilmesine Yönelik Bağımsız Araştırma Geliştirme (B-ARGE) Projesi hayata geçirilmiş olacak. Bu projenin hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu belirten yetkililer, projenin Türkiye açısından ilerleyen zamanlarda çok daha büyük önem taşıyacağını belirtiyor.

İstihdamı Da Etkileyecek

Konu hakkında açıklama yapan yetkililer projede görev alacak olan öğrencilerin, uçak üretimi, uçak tasarımı, uçak montajı, yer ve uçuş testi, program yönetimi ve sözleşme yönetimi almalarında sektör deneyimi kazanacağını, öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında havacılık sektörü ve savunma sanayisi alanlarında istihdam edilmesinin sağlanacağını bu imkânın da öğrenciler için çok büyük imkân olduğunu belirtiyor. Yetkililer milli savaş uçağının tasarlanması için deneyimi mühendislerin olması gerektiğini bu yüzden yetkin kişilerin yetiştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.B-ARGE İTÜ ODTÜ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?