Advert Advert Advert

Salyazı Havalimanı Projesi Geri Sayıma Başlıyor

Salyazı Havalimanı Projesi Geri Sayıma Başlıyor
Salyazı Havalimanı Projesi Geri Sayıma Başlıyor Çiğdem Yeniay -

Gümüşhane’ye havaalanı müjdesini Maliye Bakanı verdi.

Gümüşhane’ye havaalanı müjdesini Maliye Bakanı verdi.

Maliye Bakanı Gümüşhaneli vatandaşlara Bayburt Salyazı Havaalanı hakkında açıklamalar yaptı. Bakan Ağbal havaalanı ile ilgili çalışmaların tamamlandığını, havaalanı temelinin kısa bir süre sonra atılacağını kaydetti.

İstanbul kentindeki Avcılar, Gümüşhane ve Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşlarla bir araya geldi. Burada Bayburt Salyazı Havaalanı müjdesini veren Bakan, “Havaalanının proje çalışmalarında sona gelindi. Projenin hayata geçmesi için yetkililer gerekli değerlendirmeleri yaptı. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlığımız konuyu takip ediyor. Kısa bir süre içerisinde proje hakkında Yüksek Planlama Kurulu karar verecek. Bayburt Salyazı Havaalanı ihale sürecini Ulaştırma Bakanlığımız yapacak. Tüm Gümüşhanelilere ve Bayburtlulara hayırlı olacak” dedi.

Bayburt Salyazı Havaalanı bölgedeki hava ulaşımı için büyük öneme sahip olacak. İhale süreci ardında üretilmeye başlanacak olan Bayburt Salyazı Havaalanı, bölgede ikamet eden yüzlerce kişinin istihdam edilmesine olanak sağlayacak. Bölgedeki ekonomik ve ticari ilişkiler güç kazanacak.

Mardinli İş Adamlarıyla Bir Araya Geldi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gümüşhane ve Bayburtlular Derneğini ziyareti ardından İstanbul’da bulunan Mardin İşadamları Derneğini de ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelen Maliye Bakanı, milli gelirin 13 bin dolar seviyesine çıkacağını kaydetti. Yaklaşık 500 Mardinli iş adamına seslenen Ağbal, Türkiye’nin ekonomik istikrarı hakkında konuştu. İlerleyen dönemlerde ülkenin ekonomik istikrarı için referandumun önemine değinen Bakan Ağbal, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye hedeflerine biraz daha yaklaşacak. Referandum sonrasında hayata geçecek Anayasa bu noktada gerçekten çok önemli” şeklinde konuştu. 

maliye bakanı naci ağbal bayburt salyazı havaalanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!