Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay ve Subay Alımları için Başvurular Bugün Başlıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 100 Sözleşmeli Astsubay ve 55 Sözleşmeli Subay alımı yapacağını duyurdu.

Sözleşmeli Subay alımları için başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, KPSS ve ALES puanı koşulu aranan alanlar için 2016’da gerçekleşen KPSS’de genel kültür ve genel yetenek alanında en az 70 ve üzeri puan almış olmaları, 2014, 2015 ve 2016 olmak üzere son 3 senede içerisinde yapılan ALES’ten en az 55 ve üzeri puanı almış olmaları, şehit, malul eş ve çocukları için ise söz konusu puanların en az yüzde 80’inini almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca 27 ve altında bir yaşta olunması istenen Subayların lisansüstü öğrenimlerini bitirenler için 32 yaş ve altındaki bir yaşta olunması talep edilmiştir. Adayların silah taşımak için yahut silahlı görevler için hukuki bir engellerinin bulunmaması gerekmektedir. Fiziki kriterlerde ise başvuru yapacak erkek adayların 1,67 metreden, başvuru yapacak kadın adayların ise 1,62 metreden kısa olmamaları gerekmektedir.

Sözleşmeli Astsubay alımları için adaylara yine aynı kriterler sunulup, başvurular www.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapılacak olup bugün saat 11:00’da başlayacaktır. 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 11:00’da ise son bulacaktır.

Adaylardan 50 Türk Lirası sınav ücreti alınacak olup, sınav hakkında bilgiler ön başvuru sonuçları ile beraber adaylara bildirilecektir. Sınav ücretlerini yatırmayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Adaylar 3 aşamalı sınava tabi tutulacaklar. Bunlardan ilki ön sağlık kontrolleri, ikincisi fiziki yeterlilik sınavı, üçüncüsü ise mülakat sınavları. Bu aşamaların herhangi birinde başarı elde edemeyen adaylar bir sonraki aşamadan devam edemeyecekler.

Astsubay ve Subay alımları hakkında daha detaylı bilgilere aşağıda verdiğimiz linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.kamupersoneli.net/images/upload/2017-58-10010-SUBAY_KILAVUZ_2017.pdf
http://www.kamupersoneli.net/images/upload/2017-59-10010-ASTSUBAY_KILAVUZ_2017.pdf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.