Ana SayfaDiğer İş İlanlarıSahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay ve Subay Alımları için Başvurular Bugün Başlıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay ve Subay Alımları için Başvurular Bugün Başlıyor!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 100 Sözleşmeli Astsubay ve 55 Sözleşmeli Subay alımı yapacağını duyurdu.

Sözleşmeli Subay alımları için başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, KPSS ve ALES puanı koşulu aranan alanlar için 2016’da gerçekleşen KPSS’de genel kültür ve genel yetenek alanında en az 70 ve üzeri puan almış olmaları, 2014, 2015 ve 2016 olmak üzere son 3 senede içerisinde yapılan ALES’ten en az 55 ve üzeri puanı almış olmaları, şehit, malul eş ve çocukları için ise söz konusu puanların en az yüzde 80’inini almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca 27 ve altında bir yaşta olunması istenen Subayların lisansüstü öğrenimlerini bitirenler için 32 yaş ve altındaki bir yaşta olunması talep edilmiştir. Adayların silah taşımak için yahut silahlı görevler için hukuki bir engellerinin bulunmaması gerekmektedir. Fiziki kriterlerde ise başvuru yapacak erkek adayların 1,67 metreden, başvuru yapacak kadın adayların ise 1,62 metreden kısa olmamaları gerekmektedir.

Sözleşmeli Astsubay alımları için adaylara yine aynı kriterler sunulup, başvurular www.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapılacak olup bugün saat 11:00’da başlayacaktır. 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 11:00’da ise son bulacaktır.

Adaylardan 50 Türk Lirası sınav ücreti alınacak olup, sınav hakkında bilgiler ön başvuru sonuçları ile beraber adaylara bildirilecektir. Sınav ücretlerini yatırmayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Adaylar 3 aşamalı sınava tabi tutulacaklar. Bunlardan ilki ön sağlık kontrolleri, ikincisi fiziki yeterlilik sınavı, üçüncüsü ise mülakat sınavları. Bu aşamaların herhangi birinde başarı elde edemeyen adaylar bir sonraki aşamadan devam edemeyecekler.

Astsubay ve Subay alımları hakkında daha detaylı bilgilere aşağıda verdiğimiz linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.kamupersoneli.net/images/upload/2017-58-10010-SUBAY_KILAVUZ_2017.pdf
http://www.kamupersoneli.net/images/upload/2017-59-10010-ASTSUBAY_KILAVUZ_2017.pdf

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.