Advert Advert Advert

Gazyağına Zam mı Geliyor?

Gazyağına Zam mı Geliyor?
Gazyağına Zam mı Geliyor? Çiğdem Yeniay -

Gazyağı da zamlardan nasibini alacak. Bu gece yarısından sonra gazyağına zam bekleniyor…

Gazyağı da zamlardan nasibini alacak. Bu gece yarısından sonra gazyağına zam bekleniyor…

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası bu gece yarısı itibariyle gazyağına zam beklediklerini açıkladı. PÜİS’in zam beklentisi 10 kuruş oldu.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası gazyağını için zam beklentisi içinde olduklarını duyurdu. Sendikadan yapılan açıklamada zam miktarının 10 kuruş olduğu kaydedildi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikasının öngördüğü zam gerçekleşirse bu gece yarısı itibari ile söz konusu ürün zamlı fiyattan satılacak. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası zam beklentisinin rafine çıkış fiyatındaki artıştan kaynaklandığı ifade ettiği açıklamasında, zamlı fiyat için 11 Nisan 2017 tarihini işaret etti.

Geçen Hafta Benzin ve Motorine Zam Gelmişti

Petrolün rafine edilmesi ile elde edilen gazyağının birçok kullanım alanı bulunuyor. Bunların içerisinde en dikkat çeken alanlar ise jet yakıtı üretimi ve sanayi olarak karşımıza çıkıyor. Petrol fiyatlarının yükselmesi veya düşmesi gazyağı fiyatını da etkiliyor. Geçen hafta bezine 12 kuruşluk bir zam yapılmıştı. Zamlardan motorinde etkilenmiş 4 gün arayla iki defa zamlanmıştı. Motorine yapılan toplam zam miktarı ise 17 kuruş seviyesinde olmuştu. Petrol üreten ülkelerin üretimde aldığı kararlar ve bölgedeki siyasi gelişmeler petrolün varil fiyatının olumsuz etkilenmesine neden olmuş, petrolün varil fiyatı 54 dolara kadar çıkmıştı.

Zam Gece Yarısından Sonra Belli Olacak

Tüm bu gelişmeler dikkate alındığında gazyağına zam kaçınılmaz olmuştu. Gazyağına beklenen zam benzin ve motorine yapılan seviyeden düşük olarak dikkat çekerken, söz konusu petrol ürününe yapılacak zam miktarı gece yarısı itibari ile netlik kazanacak. 

gazyağı zam petrol ürünleri işverenler sendikası gazyağı zam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!