Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 601 Kadın ve 443 Erkek Personel Alımı Yapacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı yurt müdürlüklerine 601’i kadın ve 443’ü erkek olmak üzere toplamda 1044 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personelleri alımı yapacağını duyurdu.

Personel alımları 2016 yılında yapılan KPSS B grubundaki KPSS P3 puan türü baza alınarak yapılacak. Cinsiyet dağılımı kontenjanda belirtilen gruplara göre belirlenecek olup, adaylar sözlü sınavlara tabi tutulacaklar. Sınava katılım sağlama koşullarını sağlayan adaylar KPSS puanı en yüksek olandan başlanıp sözlü sınavlar yapılacaktır. Çalışma saatleri ilgili il müdürlüklerince belirlenecektir.

Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından men edilmemiş olması, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli maaşı almıyor olmaları, üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerden mezun olunmuş olması ve KPSS’den en az 70 puan almış olunması gerekmektedir.

Başvurular 14 Nisan Cumartesi günü  saat 23:59’da sona erecek olup, http://basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuru formlarını doldurmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru formunda diploma ya da mezuniyet belgesi, başvuru yapacak erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge, son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Fotoğrafın anlaşılabilinir olması gerekmektedir. Adaylar istihdam edilmek istedikleri şehri başvuru formunda belirtmelidir. Başvuru yapacak her adayın yalnızca 1 şehir hakkı olup, sınav tarih ve saati 24 Nisan Pazartesi günü www.gsb.gov.tr ve www.yurtkur.gsb.gov.tr adreslerinden açıklanacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yaptığı personel alım ilanı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için haberin altında verdiğimiz linki kullanabilirsiniz.

http://www.kamupersoneli.net/images/upload/kyk_1.pdf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.