Diğer İş İlanları Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 601 Kadın ve 443 Erkek Personel...

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 601 Kadın ve 443 Erkek Personel Alımı Yapacak!

Son Güncelleme:

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı yurt müdürlüklerine 601’i kadın ve 443’ü erkek olmak üzere toplamda 1044 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personelleri alımı yapacağını duyurdu.

Personel alımları 2016 yılında yapılan KPSS B grubundaki KPSS P3 puan türü baza alınarak yapılacak. Cinsiyet dağılımı kontenjanda belirtilen gruplara göre belirlenecek olup, adaylar sözlü sınavlara tabi tutulacaklar. Sınava katılım sağlama koşullarını sağlayan adaylar KPSS puanı en yüksek olandan başlanıp sözlü sınavlar yapılacaktır. Çalışma saatleri ilgili il müdürlüklerince belirlenecektir.

Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından men edilmemiş olması, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli maaşı almıyor olmaları, üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerden mezun olunmuş olması ve KPSS’den en az 70 puan almış olunması gerekmektedir.

Başvurular 14 Nisan Cumartesi günü  saat 23:59’da sona erecek olup, http://basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuru formlarını doldurmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru formunda diploma ya da mezuniyet belgesi, başvuru yapacak erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge, son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Fotoğrafın anlaşılabilinir olması gerekmektedir. Adaylar istihdam edilmek istedikleri şehri başvuru formunda belirtmelidir. Başvuru yapacak her adayın yalnızca 1 şehir hakkı olup, sınav tarih ve saati 24 Nisan Pazartesi günü www.gsb.gov.tr ve www.yurtkur.gsb.gov.tr adreslerinden açıklanacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yaptığı personel alım ilanı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için haberin altında verdiğimiz linki kullanabilirsiniz.

http://www.kamupersoneli.net/images/upload/kyk_1.pdf

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,290BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,520TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler