Advert Advert Advert

Rusya’dan Rekor Petrol Üretimi Bekleniyor

Rusya’dan Rekor Petrol Üretimi Bekleniyor
Rusya’dan Rekor Petrol Üretimi Bekleniyor -

2017 yılında Rusya’da 549 milyon ton petrol üretilmesi bekleniyor.

OPEC ile yapılan anlaşma sonrasında yapılan tüm kısıtlamalara rağmen 2017 yılında Rusya’da rekor seviyede petrol üretimi yaşanacağını belirten Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, 2017 yılında petrol üretimi olarak 549 milyon ton olarak hedeflendiğini, geçtiğimiz yıl Rusya’nın petrol üretiminde istikrarlı bir büyüme kaydettiğini bu yıl da bu büyümenin devam etmesinin ve rekor kırılmasının beklendiğini söyledi. OPEC ile petrol üretiminin kısılmasına yönelik anlaşma yapıldığını belirten Novak, varılan bu anlaşma sonucunda yapılan kısıtlamalara rağmen 2017 yılında rekor seviyede petrol üretimi gerçekleşeceğini bu konuda çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Hedef 549 Milyon Ton

2016 yılında Rusya’nın petrol üretiminin istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdiğini belirten Novak, 2017 yılında hedeflerinin bu istikrarın devam etmesi yönünde olduğunu bu konuda tüm çalışmaların devam ettiğini ve hedeflenen petrol üretim miktarının 549 milyon ton olduğunu, bu rakam ulaşılabileceğini söyledi.

Günlük 220 bin Varil Azaldı

Geçtiğimiz zamanlarda Rusya enerji Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ülkede günlük petrol üretimi OPEC ile yapılan anlaşmadan önce mart ayında son yüksek üretimine ulaşmıştı. Yetkililerden alınan bilgilere göre Ekim 2016’ya göre ülkede günlük petrol üretimi 220 bin varıl azalarak 11 milyon 46 bin varile gerilemişti. OPEC ile Rusya arasında yapılan anlaşma 2017 yılının ilk ayını kapsarken üretimin kısılmasına yönelik anlaşmanın yenilenmesi için görüşmeler henüz bir sonuca bağlanmadı. Son yıllarda petrol fiyatlarında yaşanan düşüşe rağmen geçtiğimiz yıl Rusya’da 527 milyon ton petrol üretimi gerçekleştirilmiş ve ülke tarihinin en yüksek seviyesine çıkılmıştı. Yetkililer 2017 yılında bu rakamın da üzerine çıkılacağı bilgisini verdi.

OPEC üretim enerji bakanlığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!