Albaraka Türk Katılım Bankası Hac ve Umre Finansmanı

Ülkemizde, İslam’ın şartları arasında yer alan Hac ibadetini yerine getirmek isteyenlere ve kutsal toprakları ziyaret ederek ibadet etmek isteyenlere finansal destek sağlayan katılım bankaları bulunuyor. Hac ve umre için finansal destek sağlayan katılım bankaları arasında Albaraka Türk de yer alıyor. Albaraka Türk Hac ve umre finansmanı ile Hac ibadetini yerine getirmek isteyenler ve kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenler uygun vade ve kar oranıyla finans desteğinden yararlanabiliyor.

Albaraka Türk Hac ve Umre finansmanı ile Hac ibadetini yerine getirmek isteyenler ve Umre ziyaretinde bulunmak isteyenler 48 aya varan vadelerle finansal destek alabiliyor. 48 aya kadar vade seçeneği bulunan Hac ve Umre finansmanı %1,25 kar oranıyla kullanılabiliyor.

Hac ziyaretini ilk kez yapanlar Albaraka Türk’ten hac bedelinin %49’u oranında finansman alabilirken daha önceden Hac ziyaretinde bulunmuş kişiler %100 oranında finansman kullanabiliyor. Ayrıca Umre ziyaretinde bulunacak olanlar Umre bedelinin %100’ne varan oranlarla finansman desteğinden yararlanabiliyor.

Albaraka Türk’ten 48 ay vade ile 10.000 TL tutarında Hac ve Umre finansmanı alınması halinde finansmanın aylık taksit tutarı 293,75 TL olurken geri ödenecek toplam tutar 14.100 TL oluyor. Ayrıca finansmanın masraflarını kapsayan yıllık toplam maliyet oranı %19,89 oluyor.

Albaraka Türk Hac ve Umre finansmanı başvurusu nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve proforma fatura ile Albaraka Türk şubelerine müracaat edilerek yapılabiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın