Advert Advert Advert

Ağbal: İlave Teşvikleri Konuşacağız

Ağbal: İlave Teşvikleri Konuşacağız
Ağbal: İlave Teşvikleri Konuşacağız -

Bakan Ağbal 2017- 2018 ilave teşviklerinin gündeme geleceğini söyledi.

Katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, yakın zamanda 2017 ve 2018 yılına ait ilave teşviklerin gündeme geleceğini duyurdu. Yaptığı konuşmada farklı konular hakkında açıklamalarda bulunan Ağbal’ın gündeme dair özel açıklamaları şöyle;

  • Referandum Türkiye için çok önemli bir dönün noktası, 17 Nisan 2017 tarihinden itibaren siyasetin ve ülkenin birinci gündemi ekonomi olacak ve çok güzel gelişmeler yaşanacak.
  • Halk oylamasından sonra şimdiye kadar yapılan teşviklerin yanı sıra 2017 ve 2018’e ait ilave teşvikler hakkında yeni çalışmalar yapılacak.
  • Bütçe ile ilgili çalışmalarımız hedeflerimiz doğrultusunda kontrollü bir şekilde ilerliyor ve planlarımızda herhangi bir değişiklik yok
  • 2017 yılının başlangıcında ekonomiyi destekleyici tedbirler ve prim ötelemeleri yansıması mükellefler üzerinde olumlu sonuç alınmasını sağladı. Mart ayında da bütçe dengesi ve harcamalar bir miktar yukarı çıkacak ancak sonraki aylarda özellikle yılın son aylarında etki tersine dönmüş olacak.
  • Yapılandırma kapsamında çalışmalarımız devam edecek toplamda 70 milyar lira vergi ve sosyal güvenlik prim alacağında yeniden yapılandırma sürecine girilecek.
  • Yeniden yapılandırmada asıl amaç 2016 yılında yaşanan darbe girişimi dolayısı ile prim borçlarını ödeyemeyen mükelleflere imkân tanımak ve bu kapsamda uygulanan yapılandırmada matrah artışı vs. yapılmayacak.
  • Yeniden yapılandırma sürecinde 36 aya kadar taksitlendirme ve peşin ödeme imkânı sunmayı planlıyoruz
  • 2016 yılında yaşanan gelişmeler dolayısı ile yukarı ivme yaşayan işsizlik oranı artan büyüme ve tedbirlerin etkisi ile gerileme sürecine girecek.
  • Önümüzdeki aylardan itibaren enflasyonda aşağı yönlü bir trend görülmeye başlanacak, bu konuda gıda komitesi gerekli kararları alacak.
sosyal güvenlik prim işsizlik oran matrah artışı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!