Ülker Bisküvi, 2017 yılındaki büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için 14 uluslararası bankadan sendikasyon kredisi aldığını açıkladı.

375 Milyon Dolarlık Kaynak

Ülker Bisküvi aldığı kredi desteği hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklama yaptı. Uluslararası toplam 14 bankadan sağlanan sendikasyon kredisinin miktarının 375 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Ülker Bisküvi KAP’a Açıklama Yaptı

Kamuyu Aydınlatma Platformuna, Ülker Bisküvi tarafından yapılmış olan açıklamada kredinin üç sene vadeli olduğu kaydedildi. Ödemelerin altı ayda bir yapılacağını Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklayan Ülker, söz konusu krediyi yeni yatırımlarda kullanacağını belirtti.

14 Bankadan Toplam 375 Milyon Dolar Kredi

Bank of America Merrill Lynch’ın öncülüğünde 14 farklı uluslararası bankadan sendikasyon kredi toplamının 375 milyon dolar olduğu kaydedildi. 136 milyon dolar ve 225 milyon 100 bin dolardan oluşan sendikasyon kredisi için sözleşmelerde imzalandı.

Ülker Bisküvi, aldığı kredi desteğini 3 yıllık vade ile geri ödeyecek. Ödemeler için 6 ayda bir defa faiz ödemesi yapılacak.

Yeni Yatırımlar ve Kredi Ödemeleri İçin Kullanılacak

Ülker Bisküvi Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada, alınan 375 milyon dolarlık sendikasyon kredisinin ödemeleri devam etmekte olan hali hazırdaki krediler için kullanacağını ifade etti. Ülker Bisküvi’nin KAP’a yaptığı açıklamada kredinin bu alan dışında 2017 yılındaki yeni yatırımlar içinde kullanılacağı belirtildi.

Reklam Filmi Tepki Almıştı

Ülker’in Nisan ayının ilk gününde yayımlanan reklamı birçok vatandaş tarafından tepki almış, reklamın yayınlanması ardından vatandaşlar Ülker markasını boykot edeceklerini açıklamıştı. Ülker’in reklam filmi tepkiler ardından hemen yayından kaldırılmış, Murt Ülker Konuyla ilgili açıklama yapmıştı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın