Pegasus, İzAir Hisseleri İçin Rekabet Kuruluna Başvuru Yaptı

Pegasus, İzAir Hisseleri İçin Rekabet Kuruluna Başvuru Yaptı

Pegasus Havayolları, İzAir hissesi için harekete geçti. Şirket, satın alma işlemi için Rekabet Kuruluna başvurdu.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Pegasus Havayolları,  İzAir hissesi için harekete geçti. Şirket, satın alma işlemi için Rekabet Kuruluna başvurdu.

Pegasus Havayolları, Mart ayının ilk haftasında İzAir hissesini alacağına dair açıklama yapmıştı. Air Berlin ile yüzde 29,51’lik hisse için anlaştığını duyuran şirket, satın almanın bir milyon 200 bin Euro olacağını ifade etmişti.

Bu gelişmeler ardından Pegasus, hisse alımını gerçekleştirmek için Rekabet Kuruluna gerekli başvuruyu yaptı. Kurul hisse alımını onaylarsa İzAir'in yüzde 98,63’lük bölümü Pegasus Havayollarına geçmiş olacak.

Başvuru hakkındaki açıklama Rekabet Kurulu tarafından yapıldı. Açıklamada “Air Berlin’in, İzAir'deki payının ve pay üzerindeki hakların hepsinin Esas Holding'e bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Pegasus Havayollarınca devir alınması” denildi.

Pegasus Havayolları konuyla ilgili satın alma işlemine karar verdiğini ve Air Berlin'le yüzde 29,51’lik hisse satışı için bir milyon 200 bin Euro’da anlaşmaya vardığını 9 Nisan 2017 tarihinde açıklamıştı.

Anlaşmanın hayata geçmesi için Rekabet Kuruluna başvuru sürecinin yapılması gerekliydi. Pegasus Havayolları bu noktada ilk adımı attı ve Rekabet Kuruluna yapması gereken başvuruyu yaptı. Rekabet Kurulu hisse satışını onaylarsa Pegasus Havayolları, Air Berlin’e ait yüzde 29,51’lik İzAir'deki hisseye de sahip olacak. Son satın alma işlemi sonrasında Pegasus İzAir'deki pay hakkı neredeyse yüzde 100’e ulaşacak.

İzAir 2005 yılının Nisanında İzmir’de faaliyet gösteren iş adamlarınca kurulmuştu. Esas Holding, İzAir’e ilk 2007 yılında yatırım yapmıştı. Yıl 2010’a geldiğinde ise Pegasus hisse payını yüzde 72,57’lik orana yükseltmeyi başardı. Bu süreç ardından hissesinin yüzde 46,82’lik bölümünü Air Berlin'e devreden Pegasus, şimdi şirkete sattığı hisselerini geri almaya hazırlanıyor. pegasus hava yolları izair izair hisse alımı air berlin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?