Advert Advert Advert

Fındık Üreticilerini Sevindiren Açıklama

Fındık Üreticilerini Sevindiren Açıklama
Fındık Üreticilerini Sevindiren Açıklama -

Yetkililerin yaptığı fındık alımı açıklaması üreticiyi sevindirdi.

Geçtiğimiz sezon fındıktan yana yüzü gülmeyen rekolte sorunu yaşayan ve düşük fındık fiyatları sebebi ile zor zamanlar geçiren fındık üreticilerini ilk etapta gelen alan bazlı gelir desteği sevindirmişti. Satış fiyatlarının çok düşük olması sebebi ile depolarda tonlarca fındığı bekletmek zorunda kalan ve bu sırada külleme problemi ile de savaşan fındık üreticilerine güzel haber Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan geldi. Bakan’ın yaptığı açıklamalar sonrasında fındık üreticilerinin çok sevindiğini belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerinin uzun süredir beklediği müjdeli haberin sonunda geldiğini bu uygulama sayesinde depolarda beklemede olan fındığın satışının sonunda gerçekleştirileceğini söyledi.

Fındığa Müdahale Oldu

İstikrarsız fiyat nedeni ile fındık üreticilerinin bu yıl çok mağdur olduğunu belirten Soydan, Bakan Çelik tarafından yapılan Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığı ile fındık alımı yapılacağı yönündeki açıklamanın çok önemli olduğunu, üreticileri çok sevindirdiğini, bu uygulama ile fındığa müdahale edildiğini söyledi. Soydan üreticilerin bundan sonraki süreçte istikrarsız bir piyasa ortamında yaşamasının beklenmediğini söyledi.

Fındık Dosyası Hazırlandı

Önümüzdeki günlerde fındık üreticilerinin daha rahat bir sürece geçeceğini belirten Soydan, daha önceden konu hakkında yetkililerin bilgilendirilmesi için fındık dosyası hazırlanıp sunulduğunu, yapılan çalışmaların meyvesinin alındığını üreticilerin de memnuniyetinin artacağını söyledi.

İş Dünyası Memnun

İş dünyasının siyasiler tarafından yapılan açıklamalardan oldukça memnun olduğunu belirten yetkililer, yapılan çalışmaların son derce önemli olduğunu, fındığın bu bölgede neredeyse tek geçim kaynağı olduğunu devletin bu konuda sahip çıkmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi rekolte fındık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!