Snapchat kurucusunun gafı büyük bir tartışmanın başlamasına neden oldu.

Snapchat kurucusu Evan Spiegel, uygulamanın Hindistan’da neden gelişme göstermediğine dair bir soruya yanıt verdi. Spiegel’in yanıtı tartışmanın başlaması için ilk kıvılcım oldu.

Özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği Snapchat tüm dünyada aktif olarak kullanılırken, Snapchat CEO’su Evan Spiegel basınla bir araya geldi. Evan Spiegel’in bir basın mensubunun uygulamanın neden Hindistan gibi bir ülkede yaygın olarak kullanılmıyor sorusuna verdiği cevap ise yeni bir tartışmanın nedeni oldu. Soruya Evan Spiegel, Snapchat’in Hindistan’da kullanımı oldukça az. Kullanımı arttırmak için herhangi bir girişimde de bulunmuyorum. Çünkü Snapchat zengin kişilerin kullanımı için hazırlandı. Hindistan bu kapsamda Snapchat’in potansiyel kullanıcılarının kriterlerini taşımıyor gibi gaf dolu açıklamalar yaptı. Snapchat CEO’su Evan Spiegel bu açıklamalarla uygulamayı sadece zengin kişilerin kullanmasını istediklerinin sinyalini verdi. Sinyalden de ziyade bunu açık açık ifade eden Snapchat kurucusu Evan Spiegel, bu sözler ardından birçok uygulama kullanıcısından tepki aldı. Açıklamanın yapıldığı salonda Spiegel’in sözleri sonrasında bir hareketlilik gözlemlendi. Açıklamayı dinleyen kişiler ifade edilenler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Snapchat kurucusu Evan Spiegel tarafından sarf edilen bu talihsiz açıklamanın ilerleyen günlerde büyük tartışmalara yol açacağı ifade edilirken, Spiegel’in fakir ülke kavramına göre Hintli ve İspanyolların söz konusu uygulamayı kullanmaması gerekiyor.

İşte bu noktada bu gereksiz açıklamalar imza atan Spiegel’e karşı kullanıcıların sosyal medya kanalları ile tepki vermesi beklenirken, teknoloji dünyasının da bu sözlere karşı bileşmesi beklentiler arasında yer alıyor. Alınan bilgilere göre Snapchat kullanıcıları şimdiden sosyal medyada bir araya gelmeye başladı. Snapchat için protesto başlatmaya hazırlanan kullanıcıların büyük bölümü ise uygulamayı akıllı telefonlarından kaldırdı. Hindistan’da Snapchat uygulamasını telefonlarından kaldıran kişi sayısının dört milyona ulaştığı öğrenildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın