Çavuşoğlu’ndan Ruslara Pasaportsuz Türkiye Çağrısı

Çavuşoğlu’ndan Ruslara Pasaportsuz Türkiye Çağrısı

Bakan Çavuşoğlu Rusya ile kimlikle ülkeye giriş çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan Rus vatandaşları ile bir araya gelen ve iki ülke arasındaki son durumu değerlendiren Dışişleri bakanı Mevlut Çavuşoğlu, son dönemde ülkeler arası ilişkilerin düzeldiğini eski gergin günlerin geride kaldığını söyledi. Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası iki ülke arasında büyük kriz açığa çıkmış Rusya ihracatta kota uygulamasına gitmiş ve turistlerin Türkiye’ye gelmesini engellemişti. Yaşanan bu gelişmelerden sonra ülkemizde turizm sektörü başta olmak üzere, ihracatçı ve zirai üretim yapan çiftçiler oldukça zarar görmüştü. Yaşanan gelişmeleri değerlendiren ve tüm bu gerilimli havanın geride kaldığını belirten Çavuşoğlu, iki ülkenin siyasilerinin ortak kararlar vermesi sonrasında havanın yumuşadığını ve ticari açıdan da olumlu gelişmelerin yaşandığını söyledi. Antalya ve Alanya’nın özellikle Rus turistler açısından çok talep gören bir bölge olduğunu belirten Çavuşoğlu, Rus sigorta şirketlerinin Rus vatandaşlarının Antalya’da tedavi görmesi için çalışma gerçekleştirmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Çifte Vatandaşlık

Rus vatandaşları tarafından Türkiye’nin çok cazip bir ülke olarak görüldüğünü söyleyen Çavuşoğlu, çifte vatandaşlık almak isteyen vatandaşlara karşı Türkiye yasalarında herhangi bir sıkıntı olmadığını, bütün ülke vatandaşlarına çifte vatandaşlık verilebildiğini söyledi.

Kimlikle Giriş

Ukrayna ile Pasaportsuz giriş için protokol imzalandığını ve bu yaz Türkiye’ye gelen Ukraynalıların pasaportsuz sadece kimlikle giriş yapabileceğini hatırlatan Çavuşoğlu, Gürcistan ile de aynı işlemin gerçekleştirildiğini, Rusya ile de kimlikle giriş için müzakerelerin başlatıldığını, Rus vatandaşlarının kimlikle Türkiye’ye giriş yapabilmesini arzu ettiklerini, bu konuda başarılı sonuçlara ulaşılacağını umduklarını söyledi. Çavuşoğlu, iki ülke arasında kriz yaşanmadan önce de bu konu hakkında çalışmaların yapıldığını sözlerine ekledi.Rus sigorta şirketleri pasaport çifte vatandaşlık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?