Ekonomi Yeni Yaris’te Türk Mühendislerinin İmzası!

Yeni Yaris’te Türk Mühendislerinin İmzası!

Son Güncelleme:

Türk mühendisler değişen Yaris’in iç ve dış tasarımına imza attı.

Türk mühendisler yenilenen Yaris için dev bir ekiple çalıştı. Yaris’in 900 parçasının değişmesi için dev bir yatırımın başına geçen Türk mühendisler, Yaris’i yeniden yarattı.

Toyota Yaris’in iç ve dış tasarımının yenilenmesi için 90 milyon Euro yatırım yapıldı. Oldukça kapsamlı olarak değişen tasarımın başında ise Toyota Avrupa Ar-Ge Mühendisi Özgür Taştekin ve Toyota Avrupa Kıdemli Proje Müdürü Serkan Karaman yer aldı. Serkan Karaman Yaris’in dış tasarımını yenilerken, Özgür Taştekin ise iç tasarımda kendini gösterdi. Alınan bilgilere göre iç ve dış tasarımı değişen yeni nesil Yaris 2017 yılının üçüncü çeyreğine girildiğinde Türkiye piyasasına giriş yapacak. Yeni tasarımıyla satışa çıkacak olan Yaris’e ilginin yüksek olması bekleniyor.

Yaris’in dış tasarımcısı olan Serkan Karaman, yenilenen otomobil hakkında bazı açıklamalar yaptı. Karaman açıklamasında “Yaris’te 900 üzerinde parçayı değiştirdik. Üzerinde çalıştığımız projede öncelimiz kalite ve performansa artılar kazandırmak oldu” dedi. yeni Yaris’te güvenlik noktasında da değişiklikler yaptıklarını aktaran Karaman, projenin üretilmesi için bir çok departmanın kıyasıya yarıştığını da belirtti. Karaman tecrübeli bir ekiple Yaris üzerinde çalıştıklarını ifade ederek, “Her yeni model satışta ilk etapta yükselen bir grafiğe hakim oluyor. Sonrasında ise satışlarda düşüşler yaşanıyor. İşte bu tespitler ışığında Yaris’in pazardaki rekabet gücünü arttıracak yeniliklere yöneldik. Yaris’in pazardaki payı Avrupalı ülkelerde yüzde 6,5 seviyesinde bulunuyor. Bu oranda 200 bin adetten fazla bir satış demek. Avrupa pazarında Yaris lider konumda” şeklinde konuştu.  

Yaris meraklıları ise aracın Türkiye pazarında satışa sunulacağı günü şimdiden sabırsızlıkla beklemeye başladı. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler