Ekonomi Delta Havayolları Yeni Prensiplerini Açıkladı! Teklif 2 Bin Dolara Çıktı

Delta Havayolları Yeni Prensiplerini Açıkladı! Teklif 2 Bin Dolara Çıktı

Son Güncelleme:

Delta Havayolları, müşteri hizmetleri ve tazminat konularında bazı değişikliler yaptığını duyurdu.

Delta Havayolları, müşteri memnuniyetini yükseltmek için yolcuların uçaktan indirilmesi durumunda yolcuya ödediği tazminat miktarında artırıma gitti. Daha öncesinde gönüllü olarak uçaktan inilmesi halinde 800 dolar seviyesinde olan limit, bin 200 dolar kadar yükseltildi. Buna göre son alınan kararla teklif edilecek rakam 2 bin dolara yükselmiş oldu.

Delta Havayolları Cuma gününde yeni uygulamalara başlayacağını açıklarken, bazı durumlarda şirketin ödediği tazminat tutarının da artırıldığı kaydedildi. Söz konusu halleri kapsayan durumlarda ödenen en yüksek ödeme tutarı bin 350 dolardan, 9 bin 950 dolar seviyesine çıkarıldı.  

Şirketin çalışanlarına ilettiği bültende yer alan ifadelere göre, acente bünyesindeki yükümlülüklere işaret edilerek, yolcuların daha iyi hizmet alabilmesi için, istekli olarak biniş hakkından vazgeçenlere verilmekte olan tazminat limitinin artırıldığı kaydedildi.

United Havayolları geçtiğimiz hafta bir koltuğu iki yolcuya satmış ve ardından bazı olumsuz durumlar meydana gelmişti. David Doa isimli yolcu, uçaktan gönüllü olarak inmek istememiş ve şirket personeli tarafından uçak koridorunda sürüklenerek dışarıya atılmıştı. Bu durum yolcular tarafından kayda alınmış ve sosyal medya aracılığı ile paylaşılmıştı. Görüntüleri izleyen milyonlarca kişi United Havayollarına tepki vermişti.

İşte tüm bu gelişmeler ardından Delta Havayollarının aldığı bu karar dikkat çekti. Şirket personeline ön düşük tazminat teklifi ile pazarlığa başlamasını, yolcunun ikna olmaması durumunda ise en yüksek fiyata kadar çıkabileceklerini bildirdi. Alınan bilgilere göre şirket geçtiğimiz yıl toplam 130 milyon kişiye hizmet verdi. Bu yolculardan bin 200 kadar yolcu gönüllü olarak uçuştan vazgeçti. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler