Ekonomi Kuşadası'nda Sezon Başladı! İlk Transatlantik Gemi Limanda

Kuşadası’nda Sezon Başladı! İlk Transatlantik Gemi Limanda

Son Güncelleme:

Kuşadası limanı sezon açılışını yaptı. Yılın ilk turist gemisi limana yanaştı.

Alınan bilgilere göre transatlantik turist gemisindeki iki bin 739 turist ilçeye giriş yaptı. İlçeye gelen turistlerin özellikle Meryemana Evi’ne çıktığı görüldü. Efes Antik Kentini de ziyaret eden turistlerin sonrasında ise Kuşadası’nda gezerek alış veriş yaptığı gözlemlendi.

Bu gün Kuşadası Limanına yanaşan geminin yaz sezonunun ilk transatlantik gemisi olduğu ifade edilirken, ilçeye giriş yapan turistler Kuşadası’nı birden hareketlendi. Ege Ports’a demir atan dev geminin Malta bayrağı taşıdığı görüldü. TUİ Cruise firmasına ait ‘Mein Schiff 3’ adlı gemisinin yolcularının büyük bölümünün Alman olduğu kaydedildi.

 2 bin 739 kişilik geminin Ege Ports Limanına yanaşmasını Kuşadalılar büyük bir ilgi ile izledi. İlçenin çarşı esnafı ise gelen turistlerin alış verişe çıkması için sabırsızlandı. Yolcu inişinin ardından Kuşadası konutlarını ağırlamaya başladı. TUİ Cruise firmasının ‘Mein Schiff 3’ adlı gemisini ilçeye getiren tur şirketinin yetkili ismi, sonraki duraklarında üç farklı limanın daha olacağını kaydetti. Yetkili Mert Bozkurt, geminin son durağınınsa Antalya olacağını ifade etti. Bozkurt açıklamasında aynı gemi şirketine ait farklı bir gemisinin ilerleyen günlerde ilçeye geleceği müjdesini verdi. Açıklamaya göre Mein Schiff 5 adlı gemi Kuşadası’na 2 tur düzenlemeyi planlıyor.

Şu anda ilçede bulunan geminin yolcuları ise karşılaştıkları ilgiden oldukça memnun olduklarını söyledi. Sezona iyi başlayan Kuşadası’na ilerleyen günlerde daha fazla geminin yanaşacağı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Kuşadası Turizm Derneği Başkanı, sezon öncesinde başlayan hareketlilikten ve yılın ilk transatlantik gemisinin gelmesinden dolayı memnun olduklarını belirtirken, “Limanımıza yanaşan gemiler hem ilçemiz ekonomisine hem de ülkemiz ekonomisine artılar kazandırıyor. Gelen her gemide ilçemiz esnafının güzü gülüyor” dedi. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler