Gündem Yabancılar Faize Bakarak Gelmiyorlar

Yabancılar Faize Bakarak Gelmiyorlar

Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli referandum sonrasında yatırım ve faiz açıklamaları ile dikkat çekerken yabancıların yatırım yaparken Türkiye’ye faiz seviyelerine bakarak gelmediğini belirtti. 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli referandum sonuçlarının ortaya çıkmasının ardından önemli faiz açıklamalarında bulundu. Sanıldığı gibi Türkiye’de faizleri çeşitli çalışmalarla birlikte yükseltmenin sermaye girişine yol açmayacağını savundu. Faizde yaşanan artışlara rağmen kredi kullanmak isteyenlerin mutlaka kredi kullanacağını, yatırım yapmak isteyenlerin ise bu kararından vazgeçmeyeceğini dile getirerek bu durumun herhangi bir şekilde yardımının bulunmadığını dile getirdi. 

Yabancı yatırımcılarının sermayelerini faiz seviyelerine bakarak Türkiye’ye getirdikleri yönünde ortaya çıkan çeşitli düşünceler hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Faizin artması ile birlikte yabancı yatırımcıların sermaye yönlendirmelerini bu yönde daha net bir şekilde yapmadıkları, karar alma sürecinde bu durumun kesinlikle etkili olmadığını özellikle belirttiler. Bunun ardından gerekli mercilere seslenerek bu konu hakkında sürekli bir faiz artışına gidilmesinin doğru ve etkili olmadığını da özellikle belirtti. Gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan Bülent Gedikli referandum sonuçlarını değerlendirerek bu konunun ne değiştireceğini dile getirdi. 

Referandum sonuçları ile birlikte ekonomik reformlara dikkat çekerken bu konu hakkında makro ve mikro çalışmalara vurgu yapması dikkatlerden kaçmadı. Bu süreç içerisinde reformların en kısa süre içerisinde başlayacağını belirtti. Halkında evet diyerek gerekli tüm değişikliklerin ve reformların yapılması için isteklerini belirttiğini dile getirdi. Kısa bir süre sonra çalışmaların başlayacağını açıkladı. Yatırımcıların bu konuda kendilerini 16 Nisan sonrasına hazırladıklarını özellikle belirtti

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler