Suudi Arabistan TAV’ı Davet Etti!

Suudi Arabistan TAV’ı Davet Etti!

TAV, Suudi Arabistan'daki 2 havaalanı kapsayan imtiyaz sözleşmesi için yetkililerle görüştüğünü açıkladı.TAV, Suudi Arabistan'daki 2 havaalanı kapsayan imtiyaz sözleşmesi için yetkililerle görüştüğünü açıkladı.

TAV Havalimanları Holding Kamuyu Aydınlatma Platformuna konu hakkında bilgi verdi. Holding ile ortağı Al Rajhi Holding Group’un ülkedeki iki havaalanının işletilmesi ve geliştirilmesini sağlayacak sözleşme için yetkililerle görüşme halinde olduklarını bildirdi. Yerel yetkililerle söz konusu havaalanlarını kapsayacak olan imtiyaz sözleşmesinin detaylarını görüşmeye başlayan TAV ve ortağı Al Rajhi Holding Group, açıklamasını dün gece yaptı.

Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Davet Etti

TAV’ın Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada imtiyaz sözleşmesine konu olan havaalanları, Prince Nayef bin Abdulaziz ve Hail Havalimanı olarak kaydedildi. Söz konusu havaalanlarının işletilme hakkını ve geliştirilmesini içeren imtiyaz sözleşmelerinin taraflar arasında masaya yatırıldığı bildirilen açıklamada, görüşmelere davet üzerine başlandığı da ifade edildi. TAV ve ortağına bu daveti gönderen kurum ise Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü olarak açıklandı.

İmtiyaz sözleşmesi kapsamında görüşmeye konu olan Prince Nayef bin Abdulaziz Havaalanının Buraidah kentinde olduğu bildirildi. Diğer havaalanı olan Hail Havalimanı ise ülkeni Hail şehrinde yer alıyor.

30 Yıllık Olacak

TAV, KAP’a yaptığı açıklamada imtiyaz sözleşmesinin 30 senelik süre için imzalanacağını bildirdi. TAV ve ortağı tarafından işletilecek havaalanlarında her iki şirketinde eşit hisseye sahip olacağı da yapılan açıklamada yer aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna verilen bilgiler arasında Suudi Arabistan’da hizmet veren 2 havaalanının kapasite bilgileri de bulundu. Buna göre uluslararası uçuş ve yolcu taşıma hizmeti veren 2 havaalanı geçen yıl toplamda 2 milyon 500 bin kadar yolcuya hizmet verdi. tav havalimanı holding suudi arabistan tav havalimanı işletme kamuyu aydınlatma platformu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!