Forbes listesinin milyarderleri arasında bulunan Victor Rashnikov’a ait süper lüks yat Fethiye’de!

Fethiye Limanı dünyanın sayılı zenginlerinden birini ağırlıyor. Rus iş adamının 140 metrelik süper ötesi lüks yatı limana demir attı. Yakıt ikmali için Fethiye’de olduğu öğrenilen lüks ötesi yata 350 bin litrelik yakıt aktarıldığı kaydedildi. Rus iş adamı Victor Rashnikov 350 bin litrelik yakıt için bir milyon lira ödeme yaptı.

12 Tanker Yakıt!

‘Ocean Victory’ adlı süper lüks yat Fethiye’ye dün geldi. Bu sabahın erken saatlerinde yakıt ikmaline başlayan Ocean Victory’e 12 tanker yakıt depolandı. Ünlü iş adamının yatının bu akşam saatlerinde ilçeden ayrılacağı öğrenilirken, yatın rotasını Karayip Adaları’na çevireceği ifade edildi. Rus iş adamının yatta bulunup bulunmadığına dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Victor Rashnikov’un Gebze ve İskenderun ilçelerinde demir çelik işleme tesisleri faaliyet gösteriyor.

Özel Olarak Tasarlandı

‘Ocean Victory’ 69 yaşındaki Rus işadamı için özel olarak üretildi. 2014’de teslimatı yapılan süper lüks yatta 13 adet kabin bulunurken, yata 7 tanede güverte inşa edildi. 140 metrelik ‘Ocean Victory’ 6 adet yüzme havuzuyla da lüksü zirvede yaşatıyor. Yatta toplam 50 personel görev alıyor.  Alınan bilgilere göre yatın toplam ağırlığı 8 bin ton. Yat içerisinde helikopter ve hangarının olduğu da bilinenler arasında bulunuyor.

Dünyanın En Lüksleri Arasında

‘Ocean Victory’ adlı yat dünyada eşi benzeri olmayanlar arasında gösteriliyor. Yatın sahibi ise dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alıyor. Demir Kralı olarak da bilinen Victor Rashnikov, milyon dolarlık bir servete sahip. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın