Ana SayfaGündemDoğum Yardımı Payları Açıklandı

Doğum Yardımı Payları Açıklandı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından annelere verilen doğum yardımı parasının nasıl dağıtıldığı hakkında ortaya çıkan rakamları gündeme getirdi. 

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2015 yılından bu yana doğum yapan annelere maddi açıdan destek olmak için çeşitli yardımlar yapılıyor. Bu yardımlar çerçevesinde özellikle en fazla yardımın ilk çocuklarından sonra aldıkları belirlenmiş oldu. Bakanlık tarafından hazırlanan değerlendirmelere göre bir raporun oluşturulduğu öğrenildi. 15 Mayıs 2015 tarihinden bu yana bakanlık tarafından yeni doğan bebeklere doğum parasının verilmesine karar verilmişti. 

  Yapılan değerlendirmeler sonrasında şimdiye kadar 2 milyon 199 bin 10 kişiye doğum parası ödemesi yapıldı. Doğum yardımı alabilmek için doğum sonrasında annelerin gerekli başvuruları doğum yaptıklarına dair belgelerle birlikte yapılması gerekiyor. Canlı doğan ilk bebek için 300 lira, ikinci bebek için 400 lira ve üçüncü bebek için ise 600 lira ödeme yapılmasına karar verildi. Annenin doğum sırasında hayatını kaybetmesi halinde Türk vatandaşı olması ya da mavi karta sahip olması sonucunda gerekli ödemeler yine yapılıyor ancak bu süreç içerisinde ödemeler babanın hesabına yapılacak. 

  Ödemelerin yapılmaya başlanmasından bu yana doğum yardımı ödemeleri üzerinde bir istatistik yapıldı. Bu istatistikler sonrasında en fazla destek ödemelerinin ilk çocuk üzerinden yapıldığı tespit edildi.İlk çocuk için 796 bin 905 aileye doğum ödemesi yapıldı. İkinci çocuk için verilen destek ödemesinin ise 702 bin 410 aileye yapıldı. Üçüncü ve sonraki çocuklar için yapılan ödemelerin ise 699 bin 695 aileye verildiği açıklandı. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.