Tavuk Dünyası, GRI Gıda ile satış konusunda anlaştı. Yüzde 47’lik pay satışı için Rekabet Kuruluna başvuru yapıldı.

110 şubesi ile Türkiye genelinde hizmet vermekte olan Tavuk Dünyası, pay satışına gitti. GRI Gıda’nın talip olduğu yüzde 47’lik payın devri için Rekabet Kuruluna resmi bildiri yapan Tavuk Dünyası, 2003’den hizmetteydi. Rekabet Kurulunun devri onaylaması sonrasında tavuk devinin yüzde 47’lik payı GRI Gıda San. ve Tic. Anonim Şirketine geçmiş olacak.

Türkiye’deki Şube Sayısı 110!

Alınan bilgilere göre Tavuk Dünyası 5 farklı ülkede faaliyetlerini sürdürüyor. Yurtdışında 30 kentte restoran ve cafe hizmeti veren şirketin 70’in üzerinde hizmet noktası bulunuyor. 2003 yılından bu güne Türkiye’de yaygın hizmet noktalarıyla markalaşmış şirketin, Türkiye’de 110 adet şubesi bulunuyor. Şirketin Türkiye şubelerinde çalışan sayısı ise bin 700’ün üzerinde!

Hollanda’da 4 Şubesi Var

Şirketin Almanya’da üç şubesinin olduğu ifade edilirken, Hollanda’daki şube sayısı ise dört. Tavuk Dünyası’nın bu ülkeler yanı sıra Çin ve Rusya’da da faaliyet halinde olduğu biliniyor. Çin’deki şube sayısı 2, Rusya’daki şube sayısı ise bir.

Restoran ve cafe işletmeciliğinde Türkiye’de önemli bir isim olan Tavuk Dünyası’nı her yıl milyonlarca kişi ziyaret ediyor. Türk yeme içme kültürüne uygun tavuk menülerini özellikle gençlerin tercihleri doğrultusunda hazırlayan Tavuk Dünyası, ilk tercih edilen noktalar arasında gösteriliyor. Bu kapsamda şirket daha hızlı büyümek ve daha kurumsal olarak faaliyetlerine devam etmek için Volkan Mumcu’yu göreve getirmişti. Dünya yeme içme kültürü standartlarına yükselmek için yapılan bu yetkilendirme kendini CEO olarak göstermişti.  

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın