Amerikalı E – Ticaret Devi Gelirini Artırdı

Amerikalı E – Ticaret Devi Gelirini Artırdı

Amerikalı e – ticaret devi bu yılın ilk çeyreğine dair net kârını açıkladı. Şirket geçen yıla oranla gelirini yüzde 3,7 oranında artırdı.Dijital dünyanın her geçen ilerlemesi hayatımızda daha fazla yer teşkil etmeye başlayan e ticaret sektörel olarak büyümeye devam ettiği gibi sektör içerisinde bulunan firmalarda büyümelerini devam ettiriyor. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile internet üzerinden alışveriş daha kolay ve ulaşılabilir hale geldi, bu fırsatı değerlendirmekte başarılı olan firmalar ise sektörden daha büyük pay sahibi olmayı başarıyor. Sektördeki bu gelişmeler pek çok yatırımcının ilgisini çekip e – ticaret konusunda atılım yapmak isteseler de pastadan payını artırmaya devam eden şirketler kendi alanlarında markalaşarak yeni girişimcileri geri planda bırakmayı başarıyor. Amerikalı e – ticaret devi eBay bu yılın ilk çeyreğine dair açıkladığı net kâr ve geliri ile sektördeki yerini herkese ilan ediyor.

İlk 3 Ayda Gelirde Büyüme

eBay’dan yapılan açıklamalar dikkate alındığında şirketin 2017 yılının ilk 3 ayındaki gelir oranları oldukça güzel görünüyor. Bu yılın ilk çeyreğindeki gelirin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 oranında artış gösterdiğini açıklayan şirket yetkilileri, 2017 yılının ilk çeyreğinde gelirin 2,2 milyar dolar olduğunu bildirdi. Şirketin geçen yıl aynı dönemdeki kârı ise 2,14 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Net Kârda Düşüş Var

Şirket gelirinin bu yılın ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 oranında arttığını açıklayan yetkililer net kârın ise yüzde 2,2 oranında azalış göstererek 538 milyon dolara gerilediğini açıkladı. Şirketin hisse başına kârı ise yüzde 0,47 dolardan 0,49 dolara yükseldi.e – ticaret devi teknoloji net kâr
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?