Ekonomi ‘En Zengin 200 Rus’ Listesi!

‘En Zengin 200 Rus’ Listesi!

Son Güncelleme:

Forbes 14 yıllık geleneği bozmadı. “En Zengin 200 Rus” listesi açıklandı. Milyar dolarlık servete sahip olan kişilerin en zengini, 18 milyar 400 milyon dolar ile Leonid Mihelson oldu.

Rusya’nın en Zengini Leonid Mihelson Olarak Açıklandı

Leonid Mihelson en zengin Rus olma unvanını kazandı. Novatek ve Sibur’daki ortaklığıyla bilinen ismin serveti ise dudak uçuklattı. Forbes’in yayımladığı “En Zengin 200 Rus” listesinin birincisi Leonid Mihelson’un kişisel serveti 18 milyar 4 milyon dolar olarak belirlendi. 2016’daki servetine servet ekleyen Leonid Mihelson’u, demir çelik üretiminin önemli ismi olarak gösterilen Aleksey Mordaşov takip etti. Forbes Mordaşov’un servetinin ise 17 milyar 500 milyon olduğunu tespit etti. Listenin üçüncüsü ise Vladimir Lesin oldu. Vladimir Lesin’in kişisel serveti ise 16 milyar 100 milyon dolar olarak açıklandı. Lesin’i, Genadi Timçenko takip etti. Volga Grubu sahibi olan Timçenko’nun servetinin 16 milyar dolar olduğu belirtildi.

Listenin birincisi Leonid Mihelson bir yıllık süre içerisinde servetine 4 milyon dolar, ikincisi Aleksey Mordaşov 6 milyon 600 milyon dolar eklemeyi başardı.

Rusya’daki Milyarderler Arttı

Forbes 14 yıldır her sene açıkladığı En Zengin 200 Rus listesindeki değişimleri de açıkladı. Ülkedeki milyarder sayısına 19 kişinin daha eklendiğini ifade eden Forbes, Rus milyarderlerin servetlerine milyon dolarlar eklediğini belirtti. Buna göre ülkedeki toplam milyarder sayısı 96 oldu. “En Zengin 200 Rus” listesinde kendine yer açan zenginlerin kişisel servetleri geçtiğimiz seneye göre yüz milyar dolar daha arttı. Toplam servet miktarı ise 460 milyar dolar olarak kaydedildi. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler