Advert Advert Advert

Katarlılara Türk Projeleri Tanıtıldı

Katarlılara Türk Projeleri Tanıtıldı
Katarlılara Türk Projeleri Tanıtıldı -

Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Emlak GYO Türkiye’deki projelerini Katarlılara tanıttı. Körfez ve Orta Doğu bölgesinden yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Her geçen gün ilişkilerin daha sık hale geldiği Türkiye ve Katar arasında yeni çalışmaların yapılabilmesi için bir fuar düzenlendi. İki ülke arasındaki iş ortaklığını daha hacimli hale getirmek için 19 Nisan ile 21 Nisan tarihleri arasında Katar’da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı körfez ve Orta Doğu bölgesinde bulunan yatırımcılara projeler hakkında bir vermek için çok büyük fırsat oluşturdu. Katar ve Türkiye’nin stratejik ortaklığını dünya sahnesine taşıyan fuara katılan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim yaptı açıklamada, fuarın iki ülkenin Körfez Bölgesi’nde bulunan diğer ülkelere yatırım ve iş birliği fırsatlarını daha güçlü hale getirdiğini, son dönemde uygulamaya sokulan yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul satışının kolaylaştırılması uygulaması ile Türkiye’de oluşan yatırım fırsatlarının yatırımcılara daha cazip geldiğini ve bu konuda artış yaşanmasını beklediklerini söyledi.

Dünyanın En Zengini

Kişi başına düşen milli gelir ile dünyanın en zengin ülkesi olma özelliğine sahip olan Katar ile Türkiye arasındaki ticaret ağının artmasının çok önemli olduğunu ve bu konuda çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirten Yetim, son zamanlarda Türkiye’de Katar kaynaklı yatırımların arttığını, diplomatik yakınlığın da bulunmasının yatırımcılar için ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Katar’ın en çok yatırım yaptığı dördüncü ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatan Yetim, iki ülke arasındaki ilişkilerin farklı bir boyuta taşındığını söyledi.

Türkiye Cazip Bir Ülke

Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi olduğunu belirten Yetim, global arenada rekabet gücü yüksek olan İstanbul’un marka değerini artırmak için çalışmaların devam ettirildiğini, projelerin hem kültürel kimliği koruma hem de teknolojik gelişmeler ile paralel ilerlediğini sözlerine ekledi.

ticaret ağı gayrimenkul yatırımcı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!