Katarlılara Türk Projeleri Tanıtıldı

0

Her geçen gün ilişkilerin daha sık hale geldiği Türkiye ve Katar arasında yeni çalışmaların yapılabilmesi için bir fuar düzenlendi. İki ülke arasındaki iş ortaklığını daha hacimli hale getirmek için 19 Nisan ile 21 Nisan tarihleri arasında Katar’da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı körfez ve Orta Doğu bölgesinde bulunan yatırımcılara projeler hakkında bir vermek için çok büyük fırsat oluşturdu. Katar ve Türkiye’nin stratejik ortaklığını dünya sahnesine taşıyan fuara katılan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim yaptı açıklamada, fuarın iki ülkenin Körfez Bölgesi’nde bulunan diğer ülkelere yatırım ve iş birliği fırsatlarını daha güçlü hale getirdiğini, son dönemde uygulamaya sokulan yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul satışının kolaylaştırılması uygulaması ile Türkiye’de oluşan yatırım fırsatlarının yatırımcılara daha cazip geldiğini ve bu konuda artış yaşanmasını beklediklerini söyledi.

Dünyanın En Zengini

Kişi başına düşen milli gelir ile dünyanın en zengin ülkesi olma özelliğine sahip olan Katar ile Türkiye arasındaki ticaret ağının artmasının çok önemli olduğunu ve bu konuda çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirten Yetim, son zamanlarda Türkiye’de Katar kaynaklı yatırımların arttığını, diplomatik yakınlığın da bulunmasının yatırımcılar için ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Katar’ın en çok yatırım yaptığı dördüncü ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatan Yetim, iki ülke arasındaki ilişkilerin farklı bir boyuta taşındığını söyledi.

Türkiye Cazip Bir Ülke

Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi olduğunu belirten Yetim, global arenada rekabet gücü yüksek olan İstanbul’un marka değerini artırmak için çalışmaların devam ettirildiğini, projelerin hem kültürel kimliği koruma hem de teknolojik gelişmeler ile paralel ilerlediğini sözlerine ekledi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın