Ekonomi Vatandaşlık Hakkı Katar'da Yabancı Yatırımcıyı Cezbetti!

Vatandaşlık Hakkı Katar’da Yabancı Yatırımcıyı Cezbetti!

Son Güncelleme:

Katarlı yatırımcıyı “vatandaşlık hakkı” cezbetmeyi başardı. Expo Turkey by Qatar ikinci gününde yatırımcının akınına uğradı.

Körfez ülkelerindeki yabancı yatırımcının Expo Turkey by Qatar’a olan ilgisi yüksek oldu. Türk inşaat firmalarıyla bir arya gelen yatırımcı hem projeleri inceledi, hem de gayrimenkul alan yabancıya verilen haklar ile ilgili detaylı bilgileri aldı. Fuara katılan Türk firmalarının karşılaştıkları diğer bir soru ise teşvik paketinin içeriği yönünde oldu.

Yüzlerce Türk firması, Katarlı yatırımcıya projelerini tanıtırken, Katarlıların lükse olan ilgisi beklenenin üzerinde gerçekleşti. Fuarda tüm stantların dolu olduğu gözlemlendi. Expo Turkey by Qatar’ı en fazla körfez ülkeleriyle orta doğudan gelen yatırımcılar ziyaret etti. Türkiye’den gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık hakkı verilmesi konusunu tüm detaylarıyla öğrenen yatırımcılar, markalı konutlarda alım yapmaya başladı.

Fuar kapsamında yer alan Emlak Konut GYO da ilginin yüksek olduğunu kaydetti. Başkan Ertan Yetim, son dönemde yabancı yatırımcının Türkiye’ye çekilmesine yönelik düzenlemeleri fuar kapsamında yatırımcıya aktardıklarını ifade etti. Bu kapsamda belirlenen şartlar dahilinde vatandaşlık hakkı, KDV indirimi konularının Katar’daki fuar etkinliği katılımcılarına aktarıldığını belirten Yetim, “Fuarın Türkiye açısından olumlu sonuçlar doğuracağı kanaatindeyim. Fuara katılan Türk firmaların satış oranlarının da yüksek olmasını bekliyoruz. Fuarın sadece gayrimenkul sektöründe değil teknolojiden sağlığa kadar birçok sektöre artılar kazandıracağına inanıyorum. Hayata geçen yasal düzenlemeler satışların artmasında önemli bir rol alarak, satışların artmasını beraberinde getirecek” dedi.

Türkiye’deki gayrimenkul sektörü Katar’da görücüye çıkarken, yabancı yatırımcının İstanbul’daki projelere ilgisinin yüksek olduğu da dikkatlerden kaçmadı. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler