Ekonomi Havelsan’dan Katar Hamlesi!

Havelsan’dan Katar Hamlesi!

Son Güncelleme:

Havelsan gözünü Orta Doğu ülkelerine çevirdi. Havelsan ilk ofisin Katar’da açılacağının sinyallerini verdi.

2017 Expo Turkey by Qatar’a katılım gösteren Havelsan Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Özçakır önemli açıklamalar yaptı. Lütfü Özçakır Havelsan’ın Katar’da bir ofis açmayı planladığını ifade etti. Ofiste ilk etapta 20 mühendisin ve teknisyenlerin görev alacağını bildiren Özçakır, “Bölgedeki ilk ofisimizi Katar’da açmış olacağız. Ofis Ar-Ge çalışmalarını yürütecek” dedi.

Orta Doğu ve Körfez ülkelerine yönelik büyüme hedeflerinin olduğunu da kaydeden Lütfü Özçakır, ilerleyen dönemlerde Suudi Arabistan ve BAE’ne de ofis açacaklarını bildirdi. Açılması hedeflenen ofisler AR-GE çalışmaları yanında, proje yönetim hizmeti de verecek” şeklinde konuşan Özçakır, bölgeye yönelik yatırımların devam edeceğinin sinyallerini verdi. Katar’daki ofisin açılış tarihi ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Katar ile gerek siyasi gerek ekonomik ilişkilerin olumlu yönde ilerlediğinin altını çizen Havelsan Genel Müdür Yardımcısı, “Katar ile Türkiye arasındaki bu olumlu havaya bizlerde teknoloji kapsamında destek olmak, ilişkileri bir adım öteye götürmek istiyoruz. Bu kapsamda Katar savunma sanayisi için bazı projelerimiz halen devam ediyor. Bazı projelerde ise teklif aşamasındayız.  Başkentteki Siber Güvenlik Eğitim Merkezi’ne benzer bir merkezi Katar’a kazandırmak için çalışmalarımız da sürüyor” dedi.

Havelsan, TSK’nın yazılım mühendisliği kapsamındaki gereksinimlerini gidermek ve teknoloji üretmek hedefiyle kurulmuştu. Özellikle son yıllarda büyük bir atağa geçen Havelsan, dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Türk savunma sanayisine büyük katkılar sağlayan Havelsan, şimdi de orta doğu ve körfez ülkeleri için teknoloji üretecek, araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmayı hedefliyor. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler