Ana SayfaGündemRusya O Yasağı Geri Çekiyor

Rusya O Yasağı Geri Çekiyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan yasak krizi charter seferleri ile zirveye çıkmıştı. Bunun ardından Rusya tarafından yasağın geri çekildiğine dair açıklama yapıldı. 

Türkiye ile Rusya arasında iki yıl önce yaşanan uçak krizi iki ülkenin tüm ilişkilerini zedelemişti. İki ülke arasında ipler gerilmiş ve tüm ticari ilişkilerin sonlandırılmasına karar verildi. Haklı olduğunu savunan Rusya ilk olarak ekonomik anlamda ülkeyi zor durumda bırakmak ve çeşitli yaptırımlar uygulamak amacıyla iki ülke arasında yapılan bazı ticaretlerin durdurulmasını sağlamışlardı. Türkiye’nin en önemli sebze ve meyve ihracatçısı olarak bilinen Rusya başka ülkelere yönelmiş, bu durum çiftçilerin olumsuz etkilenmesine neden olmuştu. 

Sadece ithalat ve ihracat anlamında değil aynı zamanda turistlerin ülke ekonomisine katkı sağlamasını engellemek amacıyla da bazı uyarıların yapıldığı ve vatandaşlarının Türkiye ziyaretlerini engelledikleri öğrenildi. Nisan ayının başından yeni başlayan charter seferlerini durdurma kararı aldıklarını açıklamışlar ve bu durum tekrar iki ülke arasındaki ilişkileri zedelemeye yönelik bir adım olarak görülmüştü. Bu durum çeşitli tartışmalara neden olurken Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç konu hakkında yeni bir haber verdi. Rusya Havacılık Kurumu tarafından alınan karar sonrasında charter seferleri durdurulmuştu. 

Rusya tarafından bugün yapılan açıklamalar sonrasında yapılan uyarının geri çekilmesi planlanıyor. Türkiye’de mevcut durumun tüm risklerden arındığı ve normal seviyelere ulaştığı tespit edildi. Atılan adımın iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin normalleştirilmesi ve geliştirilmesi için bir adım olarak ifade edildi. Siyasi sebeplerden dolayı alınan kararların tekrar geri çekilmesi planlanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.