İş Bankası’ndan Yurtdışı Ticareti ve Girişimcilik Atağı!

Türkiye İş Bankası, 367 gün vade süreli dış ticaret finansmanı için kullanılması için sendikasyon kredisi için anlaşma imzalarken, aynı zamanda Workup Girişimcilik Programı’nı daha geniş kapsamlı bir versiyona getirmek için çaba sarfediyor.

Sendikasyon Kredisi İmzalandı!

Türkiye İş Bankası, 296 milyon Amerikan Doları ve 989,5 milyon Euro tutarında ve 367 gün vade içeren dış ticaret finansmanı için kullanılmak üzere sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla açıkladı. İş Bankası tarafından yapılan açıklamada, dış ticaret için kullanılacak finansman türünde kullanılmak üzere imzalanan sendikasyon kredisinin, en yüksek tutarla katılan bankalara ait bölümünün dolar alanı için Libor ve yüzde 1,45 oranında, Euro dilimi için ise Euribor ve yüzde 1,35 oranında gerçekleştiği aktarıldı.

İş Bankası’ndan Girişimcilere Destek!

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olma görevini yürüttüğü ve Türkiye’de gerçekleşen girişimler için ihtiyaç duyulan maddi desteği sağlamak, ortaya çıkan iş fikirlerini geliştirmek ve sahip olunan potansiyeli daha yüksek bir orana getirmeyi hedefleyen, teknoloji alanında iş fikirleri ve erken aşamada olan girişimleri kapsamak üzere Workup Girişimcilik Programına start verdi.

Program için yapılan tanıtım toplantısında söz alan Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, dünya genelinde yaşanan değişimin iş yapma biçimlerinde önemli yenilikleri ortaya çıkardığını aktardı. 

Tüm kurumların yeni sisteme adapte olmasının ve ekonomik gelişmelere bu şekilde ayak uydurmasının gerekli olduğunu vurgulayan Sezen, dünya genelinde artık her işi içerde yapma devrinin sona geldiğinin, paylaşımlı çalışma stratejisinin daha fazla önem kazandığının bilgisini verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.