Ana SayfaGündem30 Mayıs’tan Bu Yana İlk Kez Dolar Fiyatlarının Hacmi Azalabilir

30 Mayıs’tan Bu Yana İlk Kez Dolar Fiyatlarının Hacmi Azalabilir

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

30 Mayıs tarihinden bu yana ilk kez, güçlü Amerika Birleşik Devletleri verilerinin desteği sayesinde 3,56’yı test etmiş olan kurda ABD tatili sebebiyle hacminde bir azalma yaşanabilir.

Global merkez bankalarının kararıyla, jeopolitik gelişmelerin ve küresel piyasaların takip edilmekte olduğu ve Nisan ayının ortasından bu zamana kadar 3,5 dolar/Türk Lirası civarından seyreden doların dün ki yükselişinin ardından, küresel piyasalar takipte olacak.

Bankacılar tarafından, 30 Mayıs tarihinden bu yana ilk defa 3,56 seviyesinin test edilmesinden sonra ABD tahvillerinde yaşanan yükselmenin ve dolarda yaşanmış olan değer kazancının gelecek günlerde de sürüp sürmeyeceğini takip edilecek.

Dün açıklanmış olan pozitif ABD verilerinin, hazine tahvil getirilerini son 7 haftanın en yüksek noktasına taşıması ile beraber yaşamış olduğu yükselmeden sonra ABD dolarının bugün yatay bir şekilde seyrettiği görülüyor. Bankacılar tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda ise, bugün ABD piyasalarının tatil olması sebebiyle hareketlerin hacimsiz olarak kalabileceği belirtiliyor.

Yine dün ABD’de açıklanmış olan imalat verileri, beklenenden daha iyi çıkarak bu yıl FED’in bir kere daha faiz artırımı yapabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmasından sonra ABD Hazine tahvillerinden bir yükseliş yaşandı. 2 yıllık olan Hazine tahvil getirileri ise son 8 yıldan daha uzun bir süredir, en yüksek zirveyi gördü.

Söz konusu olan bu 2 yıllık Hazine tahvil verileri 2009’dan beri 1,426 oranıyla en yüksek seviyeyi görmüş oldu. 10 yıllık hazine tahvil getirileri ise yaklaşık olarak son 7 haftanın en yüksek seviyesini görerek yüzde 2,353’e ulaştı.    

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.