Milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklemiş olduğu LYS sonuçları için, bugün ÖSYM tarafından yeni bir duyuru yapıldı. LYS sonuçlarının 11 Temmuz’da açıklanacağını belirten ÖSYM’nin sonuç duyusunda vermiş olduğu saat sat bilgisi öğrencilerin kafasını karıştırdı. Bunun yanı sıra sosyal medyada en çok konuşan konulardan biri de üniversite sınav sonuçları oldu. Peki, LYS sınav sonuçları hangi saatte açıklanacak?

2017 LYS sonuçları, bugünün bir numaralı gündem konusu haline geldi. Yapılan LYS sınavının ardından 1 ay geçmesine rağmen henüz sınav sonuçları açıklanmadı. ÖSYM tarafından, LYS sınav sonuçlarına yönelik bugün yapılmış olan açıklamada, sınav sonuçlarının bugün itibari ile açıklanacağını duyuruldu. Ancak ÖSYM’nin resmi sitesinde yer alan duyurular bölümünde belirtilmiş olan saat bilgisi, öğrencilerin kafasını bir hayli karıştırdı. Sınav takviminde yer alan bilgilere göre LYS sınav sonuçlarının 11 Temmuz 2017 günü saat 23:59’da açıklanacağı bilgisine yer verilmişti. Üniversite adayları sonuçların saat 23:59’da açıklanacağını düşünüp yaşamış oldukları şaşkınlığı sosyal medya hesaplarından dile getirerek, adeta sosyal medyanın sallanmasına neden oldu.

2017 LYS Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilecek ve Ne Zaman Tercih Yapılabilecek?

Sınava girmiş olan öğrenciler, ÖSYM’nin resmi sitesinde yapılacağı duyurunun ardından Aday İşlemleri Sistemi’ne (AİS) T. C. Kimlik numarası ve sisteme ait olan şifre ile giriş yaparak sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. 

2017 LYS sonuçlarını öğrenmiş olan milyonlarca aday, bu sınav ile elde etmiş oldukları başarı sıralamasına göre 18 ve 26 Temmuz tarihleri arasında diledikleri üniversite ve bölümü tercih edebilecekler

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın