Haziran ayı enflasyonlarının açıklanması ile beraber emekli ve memurların maaşlarına yapılacak olan zam oranları da belli oldu. Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ – Kur’dan emekli olanlar, zam yapılmış olan maaşlarını 17 Temmuz Pazartesi gününden itibaren almaya başlayacaklar.

Emekli ve memurlar, almış oldukları maaşlarına yapılan yüzde 4 oranındaki toplu sözleşme zammına ek olarak, yüzde 2.92 oranında enflasyon farkı da alacakları belirtildi. Haziran ayına kadar olan süre zarfı içerisinde enflasyon oranları ne kadar olursa maaşlara yapılacak zam oranları da ona göre yapılan Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ – Kur emeklileri, toplamda yüzde 589 oranından bir zam almış olacak.

Kimler, Zamlı Olan Maaşlarını Ne Zaman Alacak?

Kamudan emekli olanlar, Temmuz ayı içerisinde almaları gereken aylık ödemelerini Ramazan Bayramı dolayısı ile erkenden aldı. Memur emekliler için aylık olarak yapılan bu ödemeler 22 – 23 Haziran tarihlerinde banka hesaplarına yatırıldı.

Basın mensupları tarafından konu üzerine yapılan bir takım haberlere göre, yaklaşık olarak 2 milyonun üzerinde kamudan emekli olanların maaşlarına çifte artışın sağlanacağı zam farkı ise Temmuz ayı içerisinde yatırılacak. Memurların aylık ödemesi için yapılan zam ise bugün maaşları ile birlikte hesaplarına yatırıldı. Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ – Kur’dan emekli olanların alacak oldukları zamlı aylıkları da, kendi emekli kartlarında yer alan tahsis rakamlarının en sonundaki sayı göz önünde bulundurularak bu ayın 17’si ile 28’i arasında herhangi bir tarihte hesaplarına yatırılacak.  

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın