Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yatırımcıların Türkiye’ye karşı olan ilgisinin devam ettiğini ve artık ülke ekonomisinin olumlu yönlerini görmeye başladıklarını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yabancı yatırımcılar ile alakalı bir takım değerlendirmelerde bulundu. Şimşek bu değerlendirmelerinde, geçtiğimiz yıl ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelere de değinerek, hem iç, hem de uluslararası anlamda yaşanan bir takım gelişmeler nedeniyle Türkiye’nin zorlu bir zamandan geçmiş olduğunu ifade etti. 

Mehmet Şimşek ayrıca konuşmalarında, 15 Temmuzda FETÖ / PDY tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişiminden sonra ülkenin bu durumu atlatabilmesi, yürütülen algı operasyonlarının önüne geçebilmek ve yabancı yatırımcıların ön yargılarını olumlu yönde etkileyebilmek için küresel ekonomi tarafları ile devamlı olarak toplantılar düzenlediklerini de dile getirdi.

Hem telekonferans, hem de karşılıklı görüşmelerle yabancı yatırımcılara ülke ekonomisinin son durumu ve yürütmüş oldukları faaliyetler üzerine devamlı bilgi vermeye çalıştıklarını da açıklayan Başbakan Yardımcısı, geçtiğimiz günlerde bu kapsamda yaklaşık olarak 30’dan fazla uluslararası fon yöneticilerinin de aralarında bulunduğu bir grup yatırımcı ile toplantı düzenlediklerini de açıklamalarına ekledi. 

Yapmış olduğu bu açıklamalarda, söz konusu olan bu toplantı esnasında aklınca onlarca soru işareti kalan yabancı yatırımcıları rahatlatmak için çalıştıklarını ve ülke ekonomisinin son durumu hakkında kısaca bilgi vermiş olduklarını da ifade eden Mehmet Şimşek, yatırımcıların ülkeye karşı ilgisinin halen daha devam ettiğini ve artık olumsuz gelişmeleri değil de olumlu gelişmeleri göz önünde bulundurarak daha yapıcı bir biçimde yaklaşmış olduklarını dile getirdi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın