Ana SayfaGündemYatırımcıların Türkiye’ye İlgisi Devam Ediyor

Yatırımcıların Türkiye’ye İlgisi Devam Ediyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yatırımcıların Türkiye’ye karşı olan ilgisinin devam ettiğini ve artık ülke ekonomisinin olumlu yönlerini görmeye başladıklarını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yabancı yatırımcılar ile alakalı bir takım değerlendirmelerde bulundu. Şimşek bu değerlendirmelerinde, geçtiğimiz yıl ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelere de değinerek, hem iç, hem de uluslararası anlamda yaşanan bir takım gelişmeler nedeniyle Türkiye’nin zorlu bir zamandan geçmiş olduğunu ifade etti. 

Mehmet Şimşek ayrıca konuşmalarında, 15 Temmuzda FETÖ / PDY tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişiminden sonra ülkenin bu durumu atlatabilmesi, yürütülen algı operasyonlarının önüne geçebilmek ve yabancı yatırımcıların ön yargılarını olumlu yönde etkileyebilmek için küresel ekonomi tarafları ile devamlı olarak toplantılar düzenlediklerini de dile getirdi.

Hem telekonferans, hem de karşılıklı görüşmelerle yabancı yatırımcılara ülke ekonomisinin son durumu ve yürütmüş oldukları faaliyetler üzerine devamlı bilgi vermeye çalıştıklarını da açıklayan Başbakan Yardımcısı, geçtiğimiz günlerde bu kapsamda yaklaşık olarak 30’dan fazla uluslararası fon yöneticilerinin de aralarında bulunduğu bir grup yatırımcı ile toplantı düzenlediklerini de açıklamalarına ekledi. 

Yapmış olduğu bu açıklamalarda, söz konusu olan bu toplantı esnasında aklınca onlarca soru işareti kalan yabancı yatırımcıları rahatlatmak için çalıştıklarını ve ülke ekonomisinin son durumu hakkında kısaca bilgi vermiş olduklarını da ifade eden Mehmet Şimşek, yatırımcıların ülkeye karşı ilgisinin halen daha devam ettiğini ve artık olumsuz gelişmeleri değil de olumlu gelişmeleri göz önünde bulundurarak daha yapıcı bir biçimde yaklaşmış olduklarını dile getirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.